افشین ملایی تاكید كرد: وقت ایجاد چالش ملی برای توجه به ورزش همگانی فرا رسیده است

رئیس فدراسیون ورزش همگانی ضمن اشاره به اهمیت توجه ویژه ملی به سلامت مردم اظهار داشت: وقت ایجاد چالش ملی برای توجه به ورزش همگانی فرا رسیده است.

به گزارش فرم نو به نقل از فدراسیون ورزش های همگانی، افشین ملایی در دومین نشست اعضای شبکه کمیته های این فدراسیون «شبکه شکوه» که بامداد امروز دوشنبه در سالن همایش های آکادمی ملی المپیک برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: شبکه شکوه اولین گام در جهت هم افزایی، تسهیم دانش و تجربه موفق فدراسیون های ورزشی در حوزه ورزش همگانی است.
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی افزود: هدف از تشکیل شبکه شکوه ایجاد کانونی برای ایده پردازی در حوزه ورزش همگانی بود، شبکه ای که تمامی تلاشهای جزیره ای و موازی همگانی در فدراسیون های ورزشی را هم گرا و یک دست می کند.
ملایی اضافه کرد: مسئولین کمیته ورزش همگانی در فدراسیون های ورزشی امکان دارد ایده های بزرگی برای اجرا در سطح ملی داشته باشند ولی باتوجه به وضعیت ساختاری فدراسیون های ورزشی امکان اجرای آنرا در سطح ملی نداشته باشند، ولی در فدراسیون ورزش های همگانی امکان اجرای ملی ایده های ورزش همگانی را داریم.
وی بیان نمود: شبکه شکوه یک سرمایه اجتماعی است و می تواند با مشارکت مسئولین کمیته های همگانی فدراسیون های ورزشی، هم افزایی ضریب نفوذ ورزش همگانی را در کشور بالا ببرد. با توجه وضعیت پاندمی کرونا، مسئولین کمیته های همگانی باید از راه فضای مجازی با یکدیگر مدام در تماس باشند.
ملایی با اشاره به اهمیت ثابت قدم بودن مسئولین کمیته های ورزش همگانی در فدراسیون های ورزشی اشاره کرد: مساله دیگر تعهد است، زمانی که مسئولیت کمیته همگانی را در فدراسیون های ورزشی پذیرفته اید، حضور مستمر و ثبات قدم داشته باشید، تا نتیجه عمل شما برای مردم محسوس باشد و قدمی در جهت رفع کم تحرکی برداشته باشید.
وی با اشاره به اهمیت تسهیم دانش در شبکه شکوه تصریح کرد: عامل سومی که منجر به اصالت و بالندگی شبکه خواهد شد، تسهیم دانش است، زمانی که تسهیم دانش رخ می دهد، منجر به خروجی های محسوس می شود، در نهایت زمانی که از بیرون فعالیت این شبکه را نظاره می کنند، مانند کانون اصلی دانش نظری و ید واحد باشد.
ملایی اظهار داشت: آماری که در مورد کم تحرکی وجود دارد ما به کرات استفاده می نماییم، تا جایی که ما را محکوم می کنند که چرا مدام کم تحرکی را تکرار می کنید؟ ما به سبب کرونا روزانه تا ۵۰۰ نفر را از دست می دهیم، حتی اگر کرونا نبود، ۸۲ درصد از مرگ و میرها ناشی از کم تحرکی و سوء تغذیه بود، اگر دو دهه دیگر با همین وضعیت ادامه بدهیم، شاهد شکل گیری سیاهچاله کم تحرکی خواهیم بود که صدمه های آن همه چیز را فرا خواهد گرفت.