تلاش یك رئیس برای ماندن؛ نامه وزارت ورزش به ۴ رئیس بازنشسته

به گزارش فرم نو سازمان بازنشستگی كشوری روی رفتن برخی روسای بازنشسته فدراسیون ها تاكید دارد اما یكی از روسا در تلاش است تا از راه رایزنی های سیاسی و لابی های مرسوم همچنان به كارش ادامه دهد.

خبرگزاری مهر – گروه ورزشی: اواخر سال قبل بود که سازمان بازنشستگی کشوری در نامه ای به وزارت ورزش اسامی ۳۰ مدیر و مسئول بازنشسته فعال در حوزه ورزش را اعلام و تصریح کرد که این افراد به علت آخر دوره خدمت، بازنشسته هستند.
وزارت ورزش در پاسخ به این نامه ضمن پذیرفتن بازنشسته بودن برخی مدیران و مسؤلان حوزه ورزش، از سازمان بازنشستگی خواست که اجازه دهد دو رئیس فدراسیون تا آخر دوره قانونی ریاست خود همچنان در فدراسیون مشغول به کار باشند.
ابتدای سالجاری سازمان بازنشستگی با این درخواست وزارت ورزش مخالفت و تاکید می کند که همه افرادی که شامل قانون بازنشستگی می شوند باید مسئولیت خویش را ترک کنند در غیر این صورت حضورشان غیرقانونی و تخلف خواهد بود.
در این میان نام چهار رئیس فدراسیون هم در فهرست ارسالی سازمان بازنشستگی کشوری قرار داشته که به علت آخر خدمت خود بازنشسته هستند و باید صندلی ریاست را به فرد دیگری تحویل دهند.
ناصر پورعلیفرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، محمود صیدانلو رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، مسعود سلیمانی رئیس فدراسیون اسکواش و محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال چهار نفری هستند که به علت بازنشستگی باید مسئولیت خویش را ترک کنند.
در این میان محمود صیدانلو رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی روز ۶ بهمن سال ۹۸ بعد از آخر دوره چهار ساله خود از ریاست این فدراسیون کنار رفت و مازیار ناظمی که مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش بود بعنوان سرپرست فدراسیون جانشین وی شد.
مسعود سلیمانی رئیس فدراسیون اسکواش هم که روز ۲۶ شهریورماه سال ۹۷ با رأی اعضای مجمع برای چهار سال بعنوان رئیس این فدراسیون ابقاء شده بود، بر مبنای ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری باید مسئولیت خویش را ترک کند و جایش را به فرد دیگری بدهد.
اما محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال که بعد از حضورش در وزارت ورزش باردیگر به سمت والیبال چرخید، روز ۲۹ آبان سال ۹۸ با کسب اکثریت آرای اعضای مجمع بعنوان رئیس فدراسیون والیبال انتخاب گردید.
داورزنی درشرایطی بعنوان رئیس فدراسیون والیبال انتخاب گردید که در زمان حضورش در وزارت ورزش هم خبرهایی در مورد بازنشسته بودنش منتشر گردید اما هر بار از جانب وی رد شد.
هر چند محمدرضا داورزنی تاکید دارد که بازنشسته نیست و می تواند به فعالیتش در فدراسیون والیبال ادامه دهد، اما در نامه ای که سازمان بازنشستگی برای وزارت ورزش ارسال کرده تاکید شده که داورزنی هم شامل قانون منع بکارگیری بازنشسته می شود و باید روز ۳۱ اردیبهشت ماه مسئولیت خویش را ترک کند.
به گزارش فرم نو به نقل از مهر، درحالی که سازمان بازنشستگی کشوری و سازمان بازرسی پیگیر رفتن بازنشسته ها از ورزش هستند اما یکی از رؤسای فدراسیون ها که بازنشسته شده در تلاش است تا از راه لابی ها و رایزنی با افراد سیاسی و نهادهای مختلف همچنان بعنوان رئیس به کارش ادامه دهد.
این رئیس فدراسیون حتی در رایزنی ها و مذاکرات پشت پرده ای که داشته تاکید کرده است به وی اجازه دهند تا پس از المپیک به کارش ادامه دهد اما هنوز از این رایزنی ها به نتیجه خاصی نرسیده است.
از سوی دیگر وزارت ورزش هم نمی تواند مقابل سازمان بازرسی و سازمان بازرسی کشوری بایستد و باید قانون را اجرا نماید. در صورتیکه این چهار رئیس فدراسیون و سایر بازنشسته ها تا روز ۳۱ اردیبهشت مسئولیت خویش را ترک نکنند، مرتکب تخلف خواهند شد و حق هیچ امضایی را نخواهند داشت و حضورشان هم غیرقانونی خواهد بود.