صعود نوروزیان به فینال تفنگ بادی

فرم نو: پوریا نوروزیان در تفنگ بادی رقابت های جهانی و کسب سهمیه المپیک در رده ششم قرار گرفت و به فینال این ماده راه پیدا کرد.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، در چهارمین روز مسابقات جهانی تیراندازی و توزیع سهمیه المپیک، تیراندازان در مرحله مقدماتی تپانچه بادی مردان در خط آتش ایستادند. در آخر پوریا نوروزیان با رکورد ۶۳۰.۳ در رده ششم ایستاد و به فینال رسید. در رقابت فینال دو سهمیه المپیک توزیع می شود. ایران در این ماده سهمیه المپیک پاریس را کسب نکرده است.

همچنین در این ماده امیرمحمد نکونام با رکورد ۶۲۸.۶ در رده هجدهم و مهیار صداقت با رکورد ۶۲۴.۶ در رده پنجاه وپنجم ایستاده و از صعود به فینال بازماندند.

مرحله فینال این ماده از ساعت ۱۶ سه شنبه شروع خواهد شد.

همچنین در این روز مرحله دقت تپانچه ۲۵ متر زنان انجام شد که هانیه رستمیان با رکورد ۲۹۲.۱۲ در رده پنجم قرار گرفت. زینب طوماری با رکورد ۲۹۰.۸ در رده دهم و گلنوش سبقت اللهی با رکورد ۲۸۶.۹ در رده سی ودوم ایستادند. مرحله سرعت این ماده سه شنبه به انجام می رسد.

در ادامه مسابقات امروز (دوشنبه) ماده تفنگ بادی زنان به انجام می رسد.

مسابقات قهرمانی فدراسیون جهانی و آخرین مرحله توزیع سهمیه المپیک پاریس از ۲۴ تا ۳۱ فروردین با حضور ۴۶۶ ورزشکار از ۷۶ کشور در ریودوژانیرو برزیل انجام می شود. در این مسابقات در هر ماده دو سهمیه توزیع می شود. تا حالا نمایندگان ایران در تپانچه مردان و زنان نتوانستند سهمیه المپیک را به دست بیاورند.

ایران در این مسابقات ۱۵ نماینده دارد. نمایندگان ایران تا حالا در تپانچه بادی مردان و زنان از رسیدن به فینال بازمانده اند. همین طور تیم های میکس بادی تفنگ و تپانچه نیز به فینال نرسیدند.