معرفی متخلفان كشتی و جودو نابینایان؛ اعلام حکم یک ورزشکار دوپینگی بعد از آخر دوره محرومیت!

فرم نو: ستاد ملی مبارزه با دوپینگ حکم محرومیت دو ورزشکار رشته های جودو نابینایان و کشتی را اعلام کرد؛ محرومیت کشتی گیر خاطی در حالی اعلام شده که دوره محرومیت او تمام شده است.

به گزارش فرم نو به نقل از ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران، تخلفات از مقررات مبارزه با دوپینگ مربوط به سال ۲۰۲۳ با افزوده شدن دو مورد جدید به تعداد ۲۳ پرونده رسید. دو مورد جدید شامل تست مثبت با ماده ممنوعه پروپرانولول در رشته تیراندازی و دیگری تخلف امتناع از تست و ارائه نمونه در رشته پاورلیفتینگ است که مراحل ابتدایی پرونده انجام شده، بعد از دریافت توضیحات ورزشکاران، بررسی مدارک ارائه شده و طی مراحل قانونی آرای مربوطه ابلاغ و اعلام خواهد شد. احکام قطعی مربوط به ۲ پرونده در رشته های کشتی و جودوی کم بینایان صادر شده بدین جهت مدت محرومیت های صادر شده در جدول اسامی محرومین روی وب سایت ستاد ملی بروز رسانی شد.
حکم نهایی ۳ پرونده مربوط به رشته جودوی کم بینایان، پارا-دومیدانی و فوتبال که درخواست تجدید نظر در شورای استیناف را داشتند در شورا مورد بررسی قرار گرفت و بعد از اعلام نظر شورای تجدید نظر اطلاع رسانی خواهد شد.
بر این اساس سعید اسماعیلی از رشته کشتی به مدت چهار ماه (۱۴۰۲/۰۷/۰۱ تا ۱۴۰۲/۱۱/۰۱) از تمامی کارهای ورزشی، محروم شد. این محرومیت به سبب مصرف ماده ممنوعه فروزماید برای وی در نظر گرفته شد. محرومیت اسماعیلی در حالی امروز اعلام گردید که دوره آن به انتها رسیده است.
سید امید جعفری از جودو نابینایان هم به مدت ۸ سال (۱۴۰۲/۰۷/۲۹ تا ۱۴۱۰/۰۷/۲۸) با محرومیت روبه رو شده است. تست او به سبب استفاده از لیگاندرول مثبت شده است.

منبع: