مربی سابق تیم ملی هاكی ایران: تبریز زمین بازی هاکی روی یخ ندارد

به گزارش فرم نو، مربی سابق تیم ملی هاکی ایران و ترکیه با اشاره به اینکه تبریز زمین بازی هاکی روی یخ ندارد، اظهار داشت: بازیکنان تبریزی هاکی روی یخ مجبور هستند برای تمرین به تهران بروند.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، ارسلان علیجانی منفرد شامگاه پنج شنبه در جمع خبرنگاران در تبریز اظهار داشت: تبریز و آذربایجان شرقی ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی در زمینه ورزش هاکی دارد ولی متأسفانه زمین آن در این شهر وجود نداشته و بازیکنان برای یک یا دو جلسه تمرین مجبور هستند به تهران مسافرت کنند.
وی با تکیه بر این که راه اندازی چنین زمین هایی به خاطر هزینه بالای ساخت و نگهداری باید توسط اداره کل ورزش و جوانان و شهرداری پیگیری شود، افزود: پتانسیل های نرم افزاری در تبریز وجود دارد ولی متأسفانه این شهر فاقد امکانات سخت افزاری برای ورزش هاکی روی یخ است.
نایب رئیس هیأت هاکی آذربایجان شرقی اظهار داشت: متأسفانه مسئولین استانی ما را نمی بینند و از اقدامات و عملکرد خبر ندارند. از رسانه ها می خواهیم ما را به مسئولین معرفی کنند تا بتوانیم ورزش هاکی روی یخ تبریز را تقویت نماییم.
منفرد اظهار داشت: متأسفانه با وجود ساخت زمین یخ در جزیره کیش و تهران، هنوز در تبریز ساخت مجموعه هاکی روی یخ اقدامی صورت نگرفته است.
وی اضافه کرد: بعنوان نماینده ایران نخستین مربی هستم که کارت مربیگری هاکی روی یخ را گرفتم و یک دوره مربیگری ۸ روزه در کشور کره جنوبی حضور داشتم و این دوره برای کشورهایی برگزار شد که برای نخستین بار وارد عرصه هاکی روی یخ شده بودند که میتوان به ایران، مکزیک، هند و چند کشور دیگر اشاره نمود.