امید نمازی : در حق اسکوچیچ نامردی شد

به گزارش فرم نو، مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران با اعلان اینکه کارلوس کی روش بهترین گزینه برای هدایت این تیم تا جام جهانی قطر است، اظهار داشت: روشی که اسکوچیچ را حذف می کنند نشان میدهد منصف نیستیم.

امید نمازی مربی سابق ایران و دستیار کارلوس کی روش در تیم ملی فوتبال در گفتگو با خبرنگار مهر درباب تصمیم فدراسیون فوتبال برای برکناری دراگان اسکوچیچ و انتخاب کارلوس کی روش بجای او اظهار داشت: این تصمیمی است که اگر هیأت رئیسه گرفته باشد، به نظرم در مورد آقای اسکوچیچ یک ناحقی و نامردی بزرگی کرده اند چون ایشان بود که در مقطعی که تیم ملی در خطر حذف مرحله مقدماتی جام جهانی بود، کار را گرفت و توانست پس از ویلموتس تیم را به جام جهانی برساند. این کار بزرگی بود.
مربی سابق تیم ملی ایران افزود: از زمان صعود به جام جهانی، اسکوچیچ باید بیشتر روی فدراسیون فشار می گذاشت و با اقتدار بیشتری جلو می رفت. عدم اقتدارش موجب شد تا برخی از بازیکنان تیم ملی صحبت کنند و دودستگی ایجاد بشود. می دانیم که یکسری می خواهند از این مساله سو بهره گیرند. به همین خاطر تصمیم گرفتند نیمکت تیم ملی را به فرد دیگری بدهند.
نمازی تصریح کرد: اگر قرار بر تغییر باشد، فکر نمی کنم مربی بهتری در این زمان بهتر از کارلوس کی روش پیدا بشود؛ چه مربی داخلی و چه مربی خارجی. کی روش حداقل با بازیکنان فعلی تیم ملی آشنا است و با آنها کار کرده. او کاملاً به فوتبال ایران آشنا است.
دستیار سابق کی روش در تیم ملی ایران با اعلان اینکه این مربی پرتغالی مطمئناً ساختار دفاعی تیم ملی را باردیگر پیاده می کند، اشاره کرد: این می تواند به تیم ملی در جام جهانی کمک نماید. اگر در کار دفاع تیمی خوب باشیم، با بازیکنان تهاجمی و با کیفیتی که می توان گفت بهترین نسل هستند، ایران می تواند به هر تیمی لطمه بزند. کی روش، جواد نکونام و امید نمازی در تمرین تیم ملی فوتبال

نمازی اشاره کرد: اگر قرار به تغییر است، کی روش بهترین انتخاب است ولی در حق اسکوچیچ نامردی شد. حتی روشی که دارند پیش می روند و می خواهند او را حذف نمایند نشان میدهد در ایران خیلی منصف نیستیم و ارزش کار یک نفر که اینقدر برای تیم ملی زحمت کشیده است را نمی دانیم. این نظر من است.
«آیا امکان دارد شما باردیگر با حضور کی روش به تیم ملی ایران بازگردید و با این مربی همکاری کنید؟» نمازی در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: در چند سالی که از کی روش جدا شدم، شاید سه یا چهار بار با او تماس داشتم. رابطه ما بهتر شده است ولی فکر نمی کنم رابطه ای باشد که بخواهیم همکاری نماییم نه از جانب ایشان نه از جانب من. اگر کی روش دوست داشته باشد با او همکاری کنم، شاید روی آن فکر خواهم کرد. اگر یادتان باشد در سال ۲۰۱۴ و سه ماه پیش از جام جهانی به دلیلهای شخصی از تیم ملی رفتم. این موقعیتی است که الان در جام جهانی شرکت داشته باشم. باید دید چه اتفاقی می افتد.
دستیار سابق کی روش همین طور درباره ی زمان کم باقیمانده تا جام جهانی و فرصت اندکی که کی روش برای آماده سازی تیم ملی در اختیار دارد، اظهار داشت: اگر حضور کی روش در تیم ملی قطعی است، مطمئناً گزینه بهتری از این لحاظ که بتواند تیم را جمع و جور کند حتی در این موقعیت بدی که هستیم، وجود ندارد. می توانیم درباره ی گزینه های داخلی هم صحبت نماییم. به نظرم مربیانی در ایران هستند که می توانند این کار را بکنند ولی مشکل است کسی در این زمان این مسئولیت را بر عهده بگیرد.
نمازی افزود: کی روش دوست دارد برای چهارمین بار روی نیمکت یک تیم ملی در جام جهانی باشد و این دفعه بدون این که زحمت صعودش را کشیده باشد، مطمئناً این کار را بر عهده می گیرد و حاضر است روی نیمکت تیم ملی بنشیند. بازهم می گویم اگر قرار بر تغییر باشد تنها کسی که می تواند تیم را جمع و جور کند کی روش است ولی زمان هم کم است. کار کی روش دشوار خواهد بود و این نیست که بیاید و معجزه کند ولی در مقایسه با مربیان دیگر، او می تواند بهتر کار را جمع کند.
وی درباره ی شرایط خودش در آمریکا اظهار داشت: از تیم هیوستن جدا شدم و همکاری ام را با باشگاه هارتفورد اتلتیک که در لیگ یک آمریکا است به عنوان دستیار اول و استعدادیاب آغاز نموده ام. این کار را از حدود دو هفته پیش شروع کردم. تیم در موقعیت خوبی نیست و من و سرمربی تازه تیم را دست گرفته ایم. اهتمام می نماییم بچه ها را محک بزنیم تا در میان فصل، تیم خوبی برای فصل بعد جمع و جور نماییم و نتایج بهتری بگیریم.
این مربی ایرانی شاغل در آمریکا در آخر درباره ی این که آیا اتفاقات فوتبال ایران همچون انتخابات فدراسیون فوتبال و یا بازگشت کی روش در رسانه های آمریکا بازتاب پیدا می کند؟ اظهار داشت: فوتبال هنوز در اخبار عمومی آمریکا جا نیفتاده است که حرف اول را بزند. بسکتبال، بیسبال و فوتبال آمریکایی در اولویت اخبار هستند. فوتبال هم دنبال می شود اما انتخابات فدراسیون ایران و انتخاب آقای تاج اصلاً دنبال نمی گردد. آمدن کی روش مطمئناً در آمریکا بازتاب خواهد داشت ولی به اخبار فوتبال ایران اینجا کمتر توجه می شود.

منبع: