بنیتس: از نظر آمار می گویم لیورپول ولی رئال در فینال ها فوق العاده است

سرمربی اسپانیایی که سابقه هدایت هر دو تیم را در پرونده دارد درباره دیدار فینال لیگ قهرمانان به صحبت پرداخت.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا و به نقل از مارکا، سرمربی اسپانیایی در گذشته هدایت هر دو باشگاه را بر عهده داشت. او با لیورپول موفق شد در سال ۲۰۰۵ قهرمان اروپا شود اما در رئال مادرید نتوانست انتظارات را برآورده کند. بنیتس در مصاحبه ای با مارکا در مورد لیگ قهرمانان اروپا صحبت کرد.
بنیتس درابتدا درباره فینال لیگ قهرمانان اظهار داشت: باید بگویم که لیورپول یک برتری جزئی نسبت به رئال مادرید دارد. البته نباید فراموش کرد آنها مقابل باشگاهی بازی می کنند، که به بازی های بزرگ و فینال عادت کرده است. لیورپول ۶۱ درصد توپ و میدان را در بازی های خود داشته است و رئال مادرید حدودا ۵۵ درصد. آمار مالکیت توپ لیورپول در سالهای اخیر بالا رفته است برای اینکه آنها بازیکنان بهتری دارند و بازی ها را کنترل می کنند. رئال مادرید اما حالا با وینیسیوس یا رودریگو بیشتر به ضدحمله فکر می کند. من فکر می کنم آنها در این کار بهترین تیم در جهان هستند. کلوپ در لیورپول کار بسیار خوبی انجام می دهد و لیورپول خیلی پیشرفت کرده است. رئال هم فوق العاده بوده است و به نظر فینال جذابی خواهد بود.
وی در ادامه صحبت های خود اظهار داشت: بازیکنان لیورپول به خوبی می دانند چگونه توپ را در نیمه زمین حریف نگه دارند، آنها در ضد حمله و ضربات ایستگاهی بسیار عالی هستند و در کل نقاط ضعف کمی دارند. همه ما می دانیم که آنها دو بازیکن بسیار هجومی در خط دفاع دارند. اندرو رابرتسون و ترنت الکساندر آرنولد می توانند در دیدار نهایی بسیار خطرناک باشند. مشکل لیورپول این خواهد بود که فابینیو یا تیاگو آلکانتارا بازی نکنند. فابینیو کسی است که روند بازی را تغییر می دهد و تیاگو کسی است که به بهترین شکل پاس نهایی را می دهد. لیورپول بدون این دو بازیکن تیم متفاوتی است و باید دید در دیدار نهایی این دو آماده حضور در میدان خواهند بود یا خیر.
این دیدار تکرار فینال لیگ قهرمانان در سال ۲۰۱۸ است. در آن دیدار صلاح پس از برخورد سرخیو راموس، مجبور به ترک زمین شد و اشتباهات کاریوس دروازه بان لیورپول موجب شد تا لیورپول جام را از دست بدهد. بنیتس درباره شرایط لیورپول نسبت به آن دیدار اظهار داشت: لیورپول الان تجربه بیشتری دارد همین طور نباید فراموش کرد آلیسون به تیم اضافه شده است که درون دروازه قرار دارد و احساس امنیت بیشتری به دفاع می دهد.
وی در پاسخ به این پرسش که دوست دارد چه تیمی در دیدار شنبه قهرمان شود اظهار داشت: من به هر دوی آنها علاقه دارم. امیدوار هستم هر کسی که بهتر بازی کند و شایسته است برنده شود. این برای فوتبال خوب است. تکرار می کنم اگر با آمار و ارقام پیش برویم و اعداد را ملاک قرار دهیم، من لیورپول را بعنوان قهرمان می بینم اما رئال مادرید در فینال ها رئال مادرید است. آنها بیشتر هم استراحت کرده اند.
در فینال لیگ قهرمانان دو تیم در سال ۲۰۱۸ برابر هم به میدان رفتند که رئال مادرید توانست ۳ بر یک برنده شود و جام قهرمانی را به دست بیاورد. این سومین قهرمانی پی در پی زیدان در لیگ قهرمانان بود و موجب شد او به رکورد سه قهرمانی کارلو آنچلوتی در تاریخ این رقابت ها برسد و پرافتخارترین مربی این رقابت ها لقب گیرد. اتفاقات آن دیدار هنوز در ذهن هواداران لیورپول باقی مانده است. مصدومیت محمد صلاح روی حرکت سرخیو راموس موجب عصبانیت هواداران انگلیسی از این مدافع شد و اشتباهات بزرگ کاریوس، دروازه بان لیورپول نیز ناراحتی هواداران این تیم را دو چندان کرد. حالا تیم یورگن کلوپ می تواند انتقام آن شکست بزرگ را بگیرد.

منبع: