تاکید صالحی امیری بر افزایش کمی و کیفی حضور بین المللی بانوان

رییس کمیته ملی المپیک در آخرین نشست مشترک روسای فدراسیون های ورزشی بر افزایش حضور کمی و کیفی زنان در عرصه های بین المللی تاکید نمود.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، نشست مشترک فدراسیون های ورزشی با حضور سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در محل آکادمی ملی المپیک عصر روز چهارشنبه اجرا شد.
در ابتدای این جلسه معاونین وزیر ورزش و جوانان نیز حضور دارند سید محمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای ارائه گزارش کرد. در ادامه مطلبی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع به تبیین برنامه های این معاونت پرداخت. همین طور محمد تابع دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک توضیحاتی درباب بازیهای پارالمپیک توکیو ارائه کرد.
در جریان نشست مشترک فدراسیون های ورزشی، صالحی امیری اظهار داشت: به تمامی کسانی که ریشه در ورزش این سرزمین دارند و توانستند با جلب اعتماد مجمع، هدایت فدراسیون های ورزشی را عهده دار شوند، تبریک می گویم و امیدوار هستم راهی را که شروع کردند منجر به درخشش ورزش شود.
وی اشاره کرد: اعتقاد دارم دو پیام از مجموعه عملکرد صورت گرفته می توان استخراج کرد، نخست این که همدلی، همگرایی و وفاق استراتژی دایمی مجموعه ورزش است که ادامه حیات توسعه پایدار ورزش در گرو این سیاست و باور است. دوم، باور ما این است وزارت ورزش و جوانان محور، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک بازوان، ادارات کل ورزش و جوانان، فدراسیون ها و هیات های ورزشی صف این وزارتخانه هستند.
رئیس کمیته ملی المپیک اشاره کرد: حضور زنان باید در عرصه های ملی به لحاظ کمی و کیفی افزایش یابد تا مهری برابطال رویکرد استکبار جهانی نسبت به ایران زده شود.
صالحی امیری تاکید کر: آنچه در چهار سال قبل در زمینه ورزش کشور تحت عنوان افتخار به دست آمده، محصول شفافیت، همگرایی و همدلی است و تلاش می نماییم در سال ۱۴۰۱ با دیگر تمامی ظرفیت ها را صادقانه و عادلانه در اختیار فدراسیون ها قرار دهیم.