تحریم پخش زنده لیگ برتر انگلیس در چین!

فرم نو: حمایت های تیم های لیگ برتری از اوکراین سبب شد تا چین از پخش بازی های این هفته لیگ برتر انگلیس خودداری کند.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا و به نقل از راشاتودی، چین به سبب برنامه های لیگ برتر انگلیس برای حمایت گسترده از اوکراین در بحبوحه درگیری های جاری، از پخش بازی های این هفته مسابقات لیگ برتر انگلیس خودداری خواهدنمود.
لیگ برتر اعلام نموده است که “اقدامات روسیه را کاملاً رد می کند” و چندین باشگاه ه ویژه اورتون و منچسترسیتی در ایام اخیر پرچم اوکراین را پیش از بازی خود برافراشتند. اعتراضات در بازی های مختلف دیگری که منچستریونایتد، کریستال پالاس، برایتون و دیگران در آنها شرکت داشتند نیز مشهود بود.
رومن آبراموویچ، میلیاردر روسی نیز در بیانیه خود در اوایل این هفته که در آن شایعات در خصوص فروش سهام مالکیت خود در چلسی را تایید نمود از همه قربانیان جنگ در اوکراین حمایت کرد. این اقدامات سبب شده است که چین متحد سیاسی روسیه برنامه های پخش بازی های آتی لیگ برتر را لغو کند. انتظار می رود کاپیتان های هر ۲۰ تیم لیگ برتر بازوبندهایی ببندند که نشان دهنده پشتیبانی از اوکراین است.
لیگ برتر تا کنون از اظهار نظر در مورد برنامه چین برای امتناع از نمایش مسابقات خودداری کرده است، بااینکه ریچارد مسترز، مدیر اجرائی این مسابقات این هفته اظهار نمود که سازمان لیگ برتر انگلیس درحال بازنگری قرارداد پخش با شریکان روسی اش باتوجه به درگیری اوکراین است.

منبع: