در گزارش فرم نو عنوان شد: رئیسی که حقوق بگیر است کمکی به بوکس نمی کند

قهرمان بوکس و کارشناس این رشته با اشاره به وضعیتی که فدراسیون بوکس با آن دست به گریبان است، اظهار داشت: آقای ثوری خودش از فدراسیون بوکس حقوق می گیرد او چه کمکی می تواند به بوکس کند؟

بیژن باتمانی دارنده یک مدال طلا و دو نقره بوکس آسیا در گفتگو با خبرنگار مهر درباب انتخابات اخیر این فدراسیون اظهار داشت: متاسفانه انتخابات امسال انتخاباتی بود که بیشتر اعضای مجمع بین راست و دروغ، دروغ را انتخاب کردند. این افراد باید بدانند که از این به بعد حق ندارند از شرایط بد مالی، عدم حمایت فدراسیون، نبود اردو و غذای خوب، نبود سفر تدارکاتی، قطعی حقوق مربیان و قهرمانان و … صحبت کنند چونکه خودشان این رییس را انتخاب کردند.
وی اضافه کرد: متاسفانه در بین هیات های استانی فقط به اندازه انگشتان یک دست از خانواده بوکس هستند و در این چند سال دوستان برای مهندسی انتخابات افرادی را در هیات ها به ریاست گماشتند که از خانواده بوکس نیستند. من دلم برای بوکس می سوزد شما ببینید روح اله حسینی قهرمان بوکس آسیا و المپین بوکس که وضع مالی خوبی هم دارد انتخاب نمی گردد و فردی انتخاب می شود که چهار سال فدراسیون پر حاشیه زیر نظر وی را دیده ایم.
پیشکسوت بوکس افزود: آقای ثوری کجای بوکس ایران بوده است؟ او چه چیز از قهرمانی و مشکلات ملی پوشان و بوکس می داند؟ اگر یک بنگاه املاک بود می گفتم برای ایشان مناسب می باشد ولی فدراسیون بوکس نه. ایشان به چندین هیات قول داده اند که دبیر فدراسیون از آنها انتخاب می شود و حالا هیات ها می فهمند که چه اشتباهی کرده اند. آقای ثوری خودش از فدراسیون بوکس حقوق می گیرد. در این شرایط او چه کمکی می تواند به بوکس کند؟
وی درباب سرمربی تیم ملی بوکس اظهار داشت: استکی آدمی است که خانواده بوکس به خوبی او را می شناسند. او قول داده بود که با حسینی باشد ولی شب انتخابات به همه گفت به ثوری رای بدهند. البته شاید تقصیری هم ندارد چون اگر یک رییس کار بلد و بوکسی در فدراسیون باشد این اشخاص دیگر جایی در بوکس نخواهند داشت. استکی در کل دوران بوکس خود چند مسابقه خارجی هم نداشته است او چه حرفی برای گفتن مقابل قهرمانان بوکس آسیا و المپین های بوکس دارد؟
وی درباب مدال برنز جهانی شه بخش اظهار نمود: به نظر من شه بخش بوکسور با استعداد و باهوشی است و معتقدم اگر در فدراسیون خوب و زیر نظر مربی خوبی بود به موفقیت بسیار خوبی می رسید. حرف و حدیث هایی در مورد مسابقات جهانی مطرح گردیده است که البته من چون اطلاع ندارم در این مورد صحبت نکنم بهتر است.
باتمانی اشاره کرد: ثوری در فدراسیون بوکس کاره ای نیست. من خودم شنیدم که یکی از مربیان تیم ملی گفت اگر بخواهم ثوری را ظرف ۲۴ ساعت از ریاست بر می دارم. متاسفانه این شرایط بوکس ما شده است. ما که فدراسیون را رها کردیم ولی این که درحال نابودی است رشته ای است که همه ما عاشقش هستیم و همین آزارمان می دهد.