مهدی قایدی زیر ذره بین اسکاتلندی ها

رسانه اسکاتیش تایمز در مقاله ای به بررسی بازیکن جوان تیم ملی فوتبال ایران پرداخت.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا و به نقل از اسکاتیش تایمز، مهدی قایدی بازیکن تیم ملی فوتبال اهل ایران است که الان در امارات متحده عربی و تیم شباب الاهلی بازی می کند. او ۲۳ سال سن دارد و در پست مهاجم بازی می کند و توانایی بازی در جناح چپ یا وسط یا در نقش هافبک هجومی را داراست. او فصل گذشته را در لیگ برتر خلیج فارس کشورش سپری نمود و در بالای جدول بازیکنان با بیشترین پاس گل ها در لیگ برتر ایران قرار گرفت.

تیم او سوم شد اما عملکرد او برای انتقال به دوبی کافی بود؛ جایی که او حالا به ستاره شباب الاهلی تبدیل گشته است. گزارش شده که قرارداد ۲ میلیون دلاری او بزرگ ترین انتقال در تاریخ لیگ ایران است.

او نه تنها یک رکوردشکن بود بلکه در نیمه های فصل گذشته بعنوان بهترین بازیکن جوان سال کنفدراسیون فوتبال آسیا در سال ۲۰۲۰ انتخاب گردید.

او نخستین بازی ملی خویش را برای ایران در پیروزی دوستانه مقابل ازبکستان در اکتبر ۲۰۲۰ انجام داد و در دومین بازی خود برابر بوسنی گلزنی کرد. از آن زمان، او شش بار دیگر بازی کرد.

او چه نوع بازیکنی است؟

اگرچه قایدی اغلب در سمت چپ بازی می کند اما او راست پاست و برای موقعیت های شوت زنی اش از جناح ها نفوذ می کند.

چرا گفته می شود سلتیک به او علاقه مند است؟

در دسامبر، آنژه پوستج اوغلو اعتراف کرد که درحال جست و جوی لیگ های کمتر پربازدید برای استعدادهای ناشناخته یا کسانی است که در اروپا به آنها توجه نشده است. سرمربی سلتیک هم اکنون چهار بازیکن از جی لیگ را به خدمت گرفته اما مکان هایی مانند کره، استرالیا و ایران را بعنوان بازارهای دیگری که می تواند به آنها دسترسی داشته باشند، ذکر کرده است.

او اظهار داشت: اگر به تمام لیگ های بزرگ سراسر جهان نگاه کنید، بازیکنان آسیایی را خواهید دید. نه فقط از ژاپن، بلکه از کره، از استرالیا و از ایران فوتبالیست های بسیار خوبی وجود دارند.

آمار قایدی بین همتایان ایرانی خود برجسته است و سن و مشخصات بازی او مناسب می باشد. او بعد از بازی در سطح بالای لیگ قهرمانان آسیا توجهات را به خود جلب کرده است و اعتبار بین المللی او هم مفید خواهد بود. با این وجود، او تنها ۶ ماه از قرارداد ۵ ساله اش با تیم اماراتی را سپری کرده است.

منبع: