دستورالعمل ارائه شده درست نیست؛ میلاد وزیری: فدراسیون تیروکمان تصمیمی جهت استفاده از من ندارد

به گزارش فرم نو تنها کماندار ایران در بازی های المپیک توکیو در مورد غیبتش در اردوی تیم ملی ریکرو و ادامه دار بودن آن اظهار داشت: مبنای کار فدراسیون این است که از من استفاده نکند، خودم هم اصراری ندارم.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، اردوهای تیم ملی تیروکمان در حالی پیگیری می شود که میلاد وزیری تنها نماینده ایران در بازی های المپیک کماکان غایب این اردوهاست و همین مسئله ابهاماتی پیرامون وضعیت وی به وجود آورده است.
این موضوع در گزارشی با عنوان «غیبت ادامه دار تنها کماندار المپیکی در اردوهای ملی/ زوم فدراسیون روی چهار نفر» مطرح و بر این تاکید شد که وضعیت میلاد وزیری برای ادامه همکاری با فدراسیون تیروکمان و تیم ملی ریکرو معلوم نیست.
این کماندار در واکنش به این گزارش دلیل عدم حضورش در اردوی تیم ملی را عنوان نمود و اظهار داشت: مبنای کار فدراسیون این است که از من استفاده نکند بااینکه خودم هم اصراری به حضور در تیم ملی ندارم.
مروری بر چالش های سالهای قبل
میلاد وزیری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن مروری کوتاه با چالش هایی که طی سالهای قبل در دوره مدیریت قبلی فدراسیون تیروکمان با آنها روبه رو شده بود، اظهار داشت: پس از المپیک ریو که به خاطر بسیاری از مشکلات و کارشکنی ها نتوانستم برای آن کسب سهمیه کنم ماه ها از فدراسیون و برنامه هایش دور بودم تا این که با تشخیص کمیته ملی المپیک و تصمیم مدیریت فعلی فدراسیون باردیگر به عرصه بازگشتم و خدارو شکر توانستم برای بار دوم هم سهمیه المپیک را بگیرم.
قبل از المپیک با مشکلاتی دست و پنجه نرم کردم
وی با اعلان اینکه پس از کسب سهمیه المپیک و تا زمان اعزام به توکیو با مشکلاتی از حیث تجهیزات، اردو و… دست و پنچه نرم کردم، اشاره کرد: در توکیو عملکردم آنگونه که تصور می شد، نبود. دلیلش هم فقط یک نفر و بطورمثال خودِ من نبودم. مجموعه دلایلی موجب عدم نتیجه می شود که من بعنوان کمانداری که در دو دوره المپیک حضور داشته آنها را آماده کردم تا اگر نشستی جهت بررسی عمکلردم برگزار شد، ارائه کنم.
حرفی نزدم تا فکر نکنند دشمن فدراسیون هستم
این کماندار ریکرو افزود: با توجه به این که از سال آینده رقابت های انتخابی برای کسب سهمیه المپیک فرانسه شروع می شود، احساس کردم اطلاعات من می تواند کمک حال باشد اما گویا فدراسیون بهتر از من دراین زمینه به جمع بندی رسیده است و بنا بر این اصلا نشستی را برگزار نکردند تا من هم حرف هایم را مطرح کنم. متاسفانه اگر هم کسی حرفی بزند، به شکلی برخورد می شود که گویا او دشمن فدراسیون است. بنا بر این من پس از المپیک تا به امروز حرفی نزده ام.
انتقاد به دستور العمل انتخاب اردونشینان تیم ملی
وزیری در ادامه به دستور العملی که فدراسیون تیروکمان برای ورود به تیم ملی ارائه کرده، اشاره نمود و با اعلان اینکه نسبت به آن انتقاد زیادی دارد، اشاره کرد: آنچه من بعنوان خروجیِ این دستور العمل در اردوی تیم ملی می بینم اصلا با خودِ دستورالعمل مطابقت ندارد.

برای رکوردگیری اعلام آمادگی نکردم چون منتقدش هستم
وی در پاسخ به این که «چرا تا به امروز طبق این دستورالعمل درخواستی برای رکوردگیری نداشته اید؟»، اظهار داشت: رکوردی که در این دستورالعمل ملاک قرار داده شده، از رکورد خود من کمتر است. بدین سبب موضوع ناتوانی من در ثبت رکورد نیست. برای رکوردگیری اعلام آمادگی نکرده ام چون به نظرم دستورالعمل اصلا درست نیست و نمی تواند ملاک عمل باشد.
رکوردگیری نباید انفرادی باشد
تنها نماینده ایران در مسابقات تیروکمان بازی های المپیک توکیو اشاره کرد: طبق این دستورالعمل، کماندارانی که فکر می کنند شرایط ثبت رکورد موردنظر را دارند، می توانند درخواست خودرا ارائه بدهند تا از آنها با حضور نماینده فدارسیون رکوردگیری شود و اگر موفق به ثبت رکورد ورودی شد، از او برای حضور در اردو دعوت خواهد شد. اما سوال من این است که آیا واقعا شرایط رکوردگیری در قالب رقابت های انتخابی با رکوردگیری انفرادی یکسان است؟ رکوردگیری برای انتخاب اردونشینان نباید انفرادی باشد.
دلایل انتقاد به رکوردگیری
وزیری همین طور اظهار داشت: ممکنست ورزشکاری برای ثبت رکورد اعلام آمادگی کند اما در روز مقرر نتواند این رکورد را بزند، در این صورت وضعیت او چگونه می شود؟ یا اصلا چه ضمانتی است که کمانداری در حضور داور مورد تایید فدراسیون رکورد را بزند و بعد هم در اردوهای تیم ملی بتواند آنرا حفظ و تکرار کند؟ اگر نتواند این کار را انجام دهد تکلیف چه می شود؟
۱۲ سال است رکوردم شکسته نشده
کماندار ایران با اعلان اینکه رکورد ریکرو مردان از ۱۲ سال پیش در اختیار من است، اظهار داشت: حالا هم رکورد ورودی را کمتر از رکورد من در نظر گرفته اند. اصلا اگر مقرر است رکورد ۶۶۰ را برای ورود به تیم ملی بزنند، پس از ورود به تیم ملی چه کاری توسط آن کماندار باید صورت بگیرد؟
چرا نتیجه رکوردگیری اردونشینان اطلاع رسانی نشد؟
موضوع دیگری که میلاد وزیری نسبت به آن انتقاد داشت در مورد عدم اطلاع رسانی فدراسیون در مورد رکوردهای ثبت شده توسط کماندارانی بود که به اردوی تیم ملی دعوت شده اند و این که معین نیست آنها با چه رکوردی، در ترکیب اردونشینان قرار گرفته اند. من از رکوردها باخبر هستم.
فدراسیون برنامه ای برای اعزام تیم ریکرو به بازی های آسیایی ندارد
«سال آینده بازی های آسیایی برکزار می شود ضمن این که مسابقات انتخابی المپیک فرانسه هم در پیش است. با این شرایط برنامه شما برای ادامه فعالیت چیست؟»، وی در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: من که فعالیت هایم را دارم. در عرصه باشگاهی بعنوان مربی و بازیکن کار می کنم و شرایط کلی ام خوب است اما فکر می کنم در کل فدراسیون برنامه ای برای اعزام کمانداران ریکرو به بازی های آسیایی ندارد.
تصمیم فدراسیون عدم استفاده از من است، خودم هم اصراری ندارم
وزیری با اعلان اینکه من سال ها خاک ورزش و تیروکمان را خورده ام و اگر هم حرفی می زنم برای مساعدت با این رشته است نه منافع شخصی، اشاره کرد: فعلا تصمیم فدراسیون این است که از من استفاده نشود. من هم اصراری برای حضور در ترکیب تیم ملی ندارم بااینکه این تیم و پوشیدن پیراهنش افتخار و مقدس است اما من دین خودرا نسبت به این رشته ادا کرده ام.
تصمیمات فدراسیون به نفع تیم ملی نیست
«شما می گوئید فدراسیون تصمیمی به استفاده از میلاد وزیری ندارد درحالیکه خودتان برای رکوردگیری اقدامی نداشته اید؟»، وی در واکنش به این مساله اظهار داشت: برمبنای دستورالعملی که نسبت به آن انتقاد دارم، اقدام نمی کنم. این که یک ورزشکار در شهر خودش رکورد بزند و نتیجه هم ملاک دعوت از او به اردو باشد اصلا به نفع تیم ملی نیست. اعتراض و انتقادم را به سرمربی تیم گفته ام اما نتیجه ای نداشته است. اصلا برای

منبع: