عسگری شانس كسب مدال بود سجادی: جهانفكریان خودش فرصت حضور در المپیك را از دست داد!

سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو آخرین وضعیت این کاروان را تشریح نمود و اظهار داشت: پریسا جهانفکریان وزنه بردار ایران خودش فرصت حضور در المپیک را از دست داد!

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، نصرالله سجادی سرپرست کاروان المپیکی ایران در توکیو بامداد امروز با حضور در برنامه ورزش و مردم توضیحاتی قبل از اعزام کاروان ایران به المپیک ارائه داد.
سجادی با اشاره به تأثیر ویروس کرونا بر المپیک توکیو اظهار داشت: کووید – ۱۹ نه فقط ایران بلکه همه دنیا را مبتلا به اختلال کرد. از ۹ ماه گذشته که بصورت جدی اعلام گردید که المپیک برگزار می شود، فدراسیون ها اردوها و تمرینات خودرا با رعایت پروتکلهای بهداشتی و اعمال قرنطینه شروع کردند. شرایط برای فدراسیون ها، مربیان و بازیکنان سخت بود اما خوشبختانه هیچ صدمه ای شامل ملی پوشان المپیکی نشد. همه به خوبی رعایت کردند؛ خصوصاً در ۶ ماه گذشته و تیم ها و ورزشکاران آمادگی لازم را به دست آوردند.
وی تاکید کرد: تعدادی از تیم ها همچون بسکتبال، والیبال، تیراندازی و سایر رشته ها در مسابقات مختلف و تورنمنت ها شرکت کردند و تقریباً آمادگی لازم را دارند. روز چهارشنبه همراه سلطانی فر و صالحی امیری از اردوهای کشتی و والیبال بازدید کردیم. گزارش ها نشان میدهد تیم های ما شرایط خوبی دارند.
سجادی درباره عدم حضور پریسا جهانفکریان بانوی وزنه بردار در المپیک توکیو گفت: سلامتی وی در اولویت قرار دارد. بنا بر این برای اطمینان از فدراسیون پزشکی درخواست کردیم علاوه بر نظر پزشک معالج، نظر متخصصان را در شورای پزشکی داشته باشیم که آنها اعلام نمودند جهانفکریان نمی تواند وزنه سنگین بزند. در حقیقت او خودش فرصت حضور در المپیک را از دست داد.
وی افزود: ایران ۶۸ سهمیه به دست آورد که دو سهمیه بهمن عسگری و جهانفکریان از دست رفت تا با ۶۶ ورزشکار در المپیک توکیو شرکت نماییم. در مورد بهمن عسگری باید بگویم سالها برای این ورزشکار جدا از مسائل مادی هزینه شد. او یکی از شانس های بالا برای کسب مدال کاراته بود اما این فرصت از دست رفت و او محروم شد.
سجادی درباره تعداد نفرات حاضر در المپیک توکیو اظهار داشت: نخستین گروه از تیم روز ۲۶ تیر تا ۸ مرداد، عازم خواهد شد. طی ۱۴ پرواز اعزام ها صورت خواهد گرفت. روز ۴ مردادماه تعدادی به ایران باز می گردند. به سبب شرایط کرونائی محدودیت هایی اعمال شده است. روز گذشته ژاپن اعلام نمود مسابقات مطلقاً بدون حضور تماشاگر انجام می شود. هر رشته بلافاصله بعد از اختتام رقابتش بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت فرصت دارد تا دهکده را ترک کند.
سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو اظهار داشت: نرم افزارهایی روی تلفن همراه ورزشکاران و نفرات حاضر در مسابقات نصب خواهد شد و آنها رصد خواهند شد. اگر ورزشکاری از محدوده در نظر گرفته شده بیرون رود، سریعاً گزارش آن ارسال می شود که از حباب خارج شده است و اگر این مساله تکرار شود، جرایم بالایی در نظر گرفته می شود.
وی درباره تست PCR گفت: ۷۲ ساعت پیش از اعزام و ۲۴ ساعت بعد از آن، تست PCR گرفته می شود. تیم های آزمایشگاهی در اردو مستقر است و بمحض رسیدن به دهکده، مجدداً تست گرفته می شود. در سه روز ابتدایی از همه تست PCR گرفته خواهد شد و روزهای دیگر نیز بطور تصادفی از ورزشکاران تست گرفته می شود. اگر نتیجه تستی مثبت باشد، فرد باید ۱۵ روز در قرنطینه حضور داشته باشد.
سجادی درباره توجیه ورزشکاران ایرانی اظهار داشت: کارگاه هایی برای سرپرستان اجرا شد. تمام نکات بصورت مکتوب به آنها گفته شد. همین طور جلساتی تیم به تیم برگزار کردیم و تمام مسائل گفته شد.