زمان را برای جراحی از دست دادم عابدینی: از خودم انتظار مدال المپیك دارم

ملی پوش شمشیربازی اسلحه سابر با تکیه بر این که برای بهبود وضعیت صدمه دیدگی اش باید جراحی می کرد و حالا با درد پیگیر تمریناتش است، اظهار داشت: با این شرایط از خودم انتظار مدال در توکیو دارم.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، مجتبی عابدینی در حالی برای سومین حضور متوالی در بازی های المپیک آماده می شود که درگیر صدمه دیدگی است و این شرایط روی روند تمریناتش تأثیر گذاشته است.
این یک مصدومیت کهنه و قدیمی است که عابدینی بهمن ماه سال ۹۸ و از ناحیه کتف راست گرفتار آن شد. البته انتشار کرونا و لغو الزامی تمرینات سبب شد این صدمه دیدگی تا اردیبهشت ماه سال قبل کمتر خویش را نشان دهد اما شروع تدریجی تمرینات انفرادی و درگیر شدن ناحیه صدمه دیده به تدریج سبب بروز درد شد طوری که عابدینی را به پیگیری برای بهبودی ملزم کرد.
بعد از آزمایش «ام.آر.آی» که حکایت از درگیری و پارگی در عضلات کتف دست راست را داشت برای عابدینی استراحت مطلق همراه با داروهای درمانی تجویز شد و تا حد امکان دوری از جراحی؛ بدین ترتیب عابدینی طی چندماه گذشته دو بار مبادرت به تزریق «پی آر پی» کرد اما کماکان با درد تمریناتش را دنبال می کند.
وی می گوید چاره ای ندارد جز این که با همین شرایط بازی های المپیک را به پایان برساند و پس از آن برای مصدومیتش و درمان آن تصمیم بگیرد. این ملی پوش شمشیربازی می گوید حتی با همین شرایط از خودم انتظار مدال آوری در توکیو دارم.
همچنان با درد تمرین می کنم
مجتبی عابدینی در گفتگو با خبرنگار مهر با تکیه بر این که کماکان با صدمه دیدگی درحال پیگیری تمریناتش است، اظهار داشت: شاید صدمه دیدگی طوری نباشد که مانع تمریناتم شود اما به هر حال دردی که به خاطر آن احساس می کنم روی تمریناتم تأثیر دارد.

دو بار «پی آر پی» تزریق کردم اما تاثیری نداشت
وی به اقداماتی که برای بهبودی وضعیت تمرینی اش انجام داده است، اشاره نمود و اظهار داشت: تابحال دو بار مبادرت به تزریق پی آر پی کردم. نخستین بار سال قبل این تزریق را داشتم و دو هفته پیش هم برای بار دوم آنرا تزریق کردم اما تاثیری نداشت چونکه همچنان شرایط قبل را دارم و با درد تمرین می کنم.
داروهای مسکن هم تاثیری ندارد
عابدینی با تکیه بر این که طبق نظر پزشک مسکن مصرف می کرد اما از سه چهار ماه پیش آنرا کنار گذاشته است، افزود: مسکن ها فقط تا چهار پنج ساعت پس از مصرف تأثیر داشت. پس از آن مجدد درد را احساس می کردم بنابراین مسکن را هم کنار گذاشتم.
زمان را برای جراحی از دست دادم
این ملی پوش شمشیرباز کشورمان ضمن اشاره به راهی که برای بهبودی وضعیت صدمه دیدگی اش طی کرد، خاطرنشان کرد: تشخیص پزشکان این بود که به خاطر المپیک و در پیش بودن بازی ها جراحی نداشته باشم و با استراحت مطلق، دارو و تزریق روند بهبودی را دنبال کنم. هیچ یک از این راه ها اما به بهبودی کامل منجر گردید. فکر می کنم با جراحی مشکلم به صورت کامل برطرف می شد ولی اکنون زمان را برای جراحی از دست داده ام در صورتی که شاید اگر این کار را کرده بودم به نتیجه بهتری رسیده بودم.
از خودم انتظار مدال دارم
«با همه این شرایط از شمشیربازی در المپیک توکیو انتظار مدال آوری وجود دارد»، عابدینی در واکنش به این مورد مطرح توسط خبرنگار مهر اظهار داشت: مسؤلان و مردم از ما انتظار مدال دارند، خودم هم از خودم همین انتظار را دارم بخصوص با عملکردی که در المپیک ریو داشتم و در یک قدمی دستیابی به مدال از آن بازماندم. در این دوره المپیک این شانس را دارم که در بخش تیمی و انفرادی بازی کنم. همین مساله هم انتظار مدال آوری خودم را بیشتر می کند.
هم تیمی هایم بهترین هستند
وی اضافه کرد: نتیجه گیری در بخش تیمی به عملکرد هم تیمی هایم بستگی دارد و هم تیمی های من از بهترین ها هستند. علی پاکدامن، محمد رهبری و نفر چهارمی که به بازی ها اعزام شود از بهترین های شمشیربازی جهان هستند که در سهمیه کسب شده هم نقش زیادی داشتند.
کشورهای دیگر رقیب نیستند، ما رقیب آنها هستیم
عابدینی در بخشی از این گفتگو در مورد «تیم های حاضر در مسابقات شمشیربازی المپیک و این که کدام یک از آنها رقیبت نزدیک تری برای ایران به حساب می آیند؟» اظهار داشت: هشت تیم برگزارکننده مسابقات تیمی هستند. احتمال این که ما با ایتالیا، فرانسه، کره جنوبی، روسیه و آلمان دیدار داشته باشیم، خیلی زیاد است. در بخش انفرادی هم این احتمال وجود دارد. البته که به این کشورها به چشم رقیب نگاه نمی نماییم بلکه بیشتر ما در تیم شمشیربازی ایران برای آنها رقیب بشمار می رود.

تیم های المپیکی برای ایران برنامه دارند
ملی پوش شمشیربازی کشورمان تصریح کرد: شمشیربازی ایران به قدری محکم و قوی است که دیگر تیم ها باید برای رقابت با آن برنامه داشته باشند. البته ما هم برنامه داریم اما به نظرم دیگر تیم ها باید از ایران تبعیت داشته باشند.
خودم و هم تیمی هایم را بالا می بینم
«همین صحبت ها انتظار کسب مدال از شمشیربازی را بیشتر می کند؟» عابدینی در واکنش به این مساله اظهار داشت: انتظاری که وجود دارد، درست است. من خودم و هم تیمی هایم را در شمشیربازی جهان بالا می بینم. این را با نتایجی که در مسابقات مختلف گرفته ایم، نشان داده ایم.
پیگیری تمرینات تا زمان اعزام توکیو
مجتبی عابدینی در انتها در مورد چگونگی پیگیری تمرینات تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر تا زمان اعزام به المپیک توکیو اظهار داشت: تمرینات مان تا چهارشنبه آینده ادامه دارد. پس از آن سه روز تعطیل خواهیم بود و مجدد وارد اردو می شویم. پس ازسه روز پیگیری تمرینات در تهران، به گرجستان سفر می نماییم تا اردوی ۱۰ روزه ای در این کشور داشته باشیم. سپس در تهران تمرین خواهیم داشت تا زمان ۲۷ تیرماه که به توکیو اعزام می شویم.