انتخاب ورزشگاه امام رضا (ع) به عنوان آكادمی تخصصی آموزش دوومیدانی

به گزارش فرم نو به دنبال تفاهمنامه ای که میان آستان قدس رضوی و فدراسیون دوومیدانی منعقد شد، ورزشگاه امام رضا (ع) به عنوان مرکز و آکادمی تخصصی آموزش دو و میدانی شروع به فعالیت خواهد نمود.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، به دنبال عقد تفاهم نامه بین فدراسیون دو و میدانی و آستان قدس رضوی مقرر است ورزشگاه امام رضا (ع) در شهر مشهد که پیشتر بعنوان پایگاه آموزش دو و میدانی کشورهای اسلامی عرضه شد، با برگزاری یک مرکز استعدادیابی و آموزشی تحت عنوان آکادمی تخصصی پیشرفته دو و میدانی، نوجوانان و جوانان مستعد در ورزش پایه و پر مدال (دو و میدانی) کشور را، به خصوص در مناطق محروم، شناسایی و تحت آموزش قرار دهد.
پس از حضور «دهلان الحمد» رئیس کنفدراسیون دو و میدانی آسیا در آذر ماه سالجاری در ایران و بحث و گفتگو با هاشم صیامی رئیس فدراسیون دو و میدانی کشورمان، قرار شد الحمد بزودی و در نخستین فرصت از استادیوم مجهز و تخصصی امام رضا (ع) بازدید نماید. این مجموعه مقرر است به عنوان یک مرکز استعدادیابی و آموزش در رده های سنی پایه ورزشکاران را مورد پوشش قرار داده و در عین حال با برگزاری اردوها و مسابقات از ظرفیت های بالقوه مجموعه امام رضا (ع) به بهترین نحو ممکن بهره برداری شود.
از دیگر دستاوردهای عقد تفاهمنامه میان فدراسیون دو و میدانی و آستان قدس رضوی، برگزاری رقابتهای بین المللی دو و میدانی تحت عنوان «جام امام رضا (ع)» در این مجموعه ورزشی و حتی پیشنهاد ثبت این مسابقات در تقویم کنفدراسیون دو و میدانی آسیا بود.
همچنین ورزشگاه امام رضا (ع) در سال آتی میزبان مسابقات قهرمانی کشور و رقابت های قهرمانی باشگاه های دو و میدانی کشور خواهد بود. هدف از این کار ترویج فرهنگ رضوی در جامعه ورزشی کشور به خصوص دو و میدانی است تا با ارتقاء روحیه معنوی ورزشکاران منش پهلوانی در بین قهرمانان ایجاد و نهادینه شود.
به طور کلی با عقد این تفاهمنامه ترویج فرهنگ رضوی در جامعه ورزش دو و میدانی، بهره برداری از استادیوم پیشرفته و مجهز امام رضا (ع)، در چارچوب برگزاری اردوها، مسابقات، ایجاد آکادمی و مرکز آموزشی تخصصی با اولویت شناسایی استعدادها از مناطق محروم و پرورش آنها در دستور کار فدراسیون دو و میدانی و آستان قدس رضوی قرار خواهد گرفت.
در این نشست که در محل ورزشگاه امام رضا (ع) برگزار و با عقد این تفاهمنامه به پایان رسید، هاشم صیامی رئیس فدراسیون دو و میدانی، علیرضا تاج فیروز مدیرعامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی، حسین رحمتی و محسن برزگر محمدی عضو هیات رییسه فدراسیون، امیر علی سعادتمند رئیس هیات دو و میدانی استان خراسان رضوی و برخی از مسئولین آستان قدس رضوی هم حضور داشتند.

منبع: