در گزارش فرم نو عنوان شد: تصمیمات درتوچال برپایه پروتكل ستادكروناست

رئیس هیات اسکی استان تهران تصریح کرد که هیات اسکی استان تهران بعنوان حلقه ارتباط بین مربیان و مسؤلان پیست های اسکی تنها در صدد کمک به مربیان زحمتکش اسکی است.

مرتضی ساوه شمشکی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد گلایه برخی مربیان در پیست اسکی توچال اظهار داشت: در ابتدا باید تاکید کنم که تمام تلاش هیات اسکی استان تهران کمک به مربیان و داوران است. من خودم بعنوان مسئول هیات، یکی از مربیان و مدرسان اسکی هستم و خودم را از این خانواده می دانم و با مشکلاتشان آشنا هستم.
وی اضافه کرد: همه من را می شناسند و در سالهای که توفیق خدمت به مربیان را داشتم سعی کردیم تا به مربیان ارزش و ارج فراوانی گذاشته شود که مربیان مدرسه اسکی توچال پیشتاز هم هستند، چون که بعنوان مثال بدون یک ریال هزینه حتی هزینه پارکینگ ورودی توچال و تله کابین به صورت اختصاصی خویش را به محل تمرین و فعالیتشان می رسانند.
وی افزود: سال جاری با عنایت به شیوع کرونا در آئین نامه ستاد کرونا برای مدرسه اسکی در وضعیت قرمز و نارنجی تعطیلی لحاظ شده است و وقتی مدرسه اسکی تعطیل باشد فعالیت مربیان هم پیرو آن تعطیل خواهد بود اما با این وجود ما با ارتباطات و تعامل با دوستان عنوان کردیم که با عنایت به شرایط دشوار موجود، مربیان بتوانند خارج از فضای بسته به تدریس بپردازند و برای رعایت فاصله اجتماعی و پیشگیری از ازدحام حداکثر با یک شاگرد کار کنند. ضمن اینکه در حال تلاش هستیم یک شاگرد را به دو نفر برسانیم که البته این افزایش به شرط ضمانت مربی برای حفظ فاصله اجتماعی و پروتکل های موجود خواهد بود.
ساوه شمشکی خاطرنشان کرد: جا دارد عنوان کنم که شرکت تله کابین توچال هم نهایت همکاری و تعامل را با مربیان دارد تا جایی که کمتر پیستی را در کشور سراغ دارم که چنین خدمات و تخفیف های فراوان را برای مربیان در نظر بگیرد. بعنوان مثال در سایر پیست ها مربیان مبلغی هرچند اندک را برای ورود به پیست می پردازند اما در توچال مربیان مدرسه اسکی توچال به صورت کاملاً مجانی به پیست می روند. این در شرایطی است که توچال همچون سایر پیست ها هزینه های فراوانی از دستگاه برفکوب، تله کابین، تله سیژ، رستوران و … دارد و پیست را به صورت کاملاً آماده در اختیار مربیان قرار می دهد. بعنوان مثال حق الزحمه متوسط یک مربی درجه یک روزانه ۴۲۰ هزار تومان است و از این مبلغ تنها ۴۰ هزار تومان به پیست می دهد. اگر تدریس ساعتی را در نظر بگیریم حق الزحمه ۸۰ هزار تومان است که ۷۲ هزار تومان آن به مربی اختصاص دارد، یعنی مربیان صاحب ۹۰ درصد هزینه تدریس هستند و با این شرایط اعتراض نسبت به مجموعه تله کابین توچال بی انصافی است چون که من شاهد هستم رفتار با مربیان خوب و تعامل همیشه برقرار است. پرسنل توچال بسیار زحمتکش هستند و از مربیان انتظار داریم به آنها خدا قوت هم بگویند. البته بنظرم افرادی در حال شیطنت هستند و برخی با توجیه و علل خود تلاش دارند مربیان را تحریک کنند چون که قانون مشخص است و هر نگاهی وجود داشته بر مبنای پروتکل های اعلامی از ستاد کرونا بوده است و هیچ سلیقه یا تصمیم شخصی وجود ندارد.
وی اضافه کرد: توچال می تواند مثل خیلی از پیست ها اعلام نماید من تنها ۲۰ مربی می خواهم و یک فهرست از فدراسیون بگیرد ولی پیست اسکی توچال هیچگاه این رویکرد را نداشته است. اگر کسی بخواهد از شرایط موجود ناراحت باشد بخش اجاره تجهیزات اسکی در توچال است که ماهیانه ده ها میلیون اجاره می دهد و حالا به دلیل ممنوعیت اجاره لوازم اسکی به شدت متضرر شده است.
ساوه شمشکی در مورد تمدید کارت های مربیگری هم اظهار داشت: لازم به ذکر است که بیان کنم صدور و تمدید کارت های مربیگری در سامانه فدراسیون اسکی انجام می شود و هیچ ارتباطی به هیات اسکی استان تهران ندارد. هزینه های دریافتی از مربیان هم از راه درگاهی در همین سامانه به حساب فدراسیون اسکی واریز می شود.
رئیس هیات اسکی استان تهران بیان نمود: فدراسیون یا هیات اسکی که پیست ندارد، ما فقط حلقه ارتباطی بین پیست و مربیان هستیم و تلاشمان هم همیشه حل مشکلات مربیان بوده است. ازاین رو این انتظار را دارم تا کمی با انصاف به وقایع و رویدادها نگاه شود.

منبع: