اعتراض تیم والیبال زنان ذوب آهن به داوری و واكنش میترا شعبانیان

سرمربی تیم والیبال ذوب آهن اصفهان بعد از شكست مقابل پیكان به داوری اعتراض كرد و از ارسال نامه كتبی در این حوزه به فدراسیون والیبال اطلاع داد.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، تیم پیکان تهران در آخرین دیدار هفته اول رقابت های لیگ برتر والیبال زنان، امروز (دوشنبه) میزبانش، ذوب آهن را سه بر یک شکست داد و با سه برد در بالای جدول گروه دوم قرار گرفت.

فریبا صادقی، سرمربی ذوب آهن در مورد علت این شکست اظهار داشت: در طول چند روز گذشته دو بازی سبک انجام داده بودیم. دو بازیکن تاثیرگذارمان را امروز به علت کرونا در اختیار نداشتیم، بنابراین با ترکیب دیگری وارد زمین شدیم در حالیکه پیکان داخل زمین ۶ بازیکن باتجربه و ملی پوش داشت و از تجارب آنها به خوبی بهره برد.

او با انتقاد از عملکرد داوری بیان نمود: پیکان خوب کار کرد اما داوری هم به کمکشان آمد. داور اول و دوم هر دو از تهران بودند و عجیب است که به یک داور از شهرستان فرصت قضاوت در چنین دیدارهایی را نمی دهند. نمی دانم چرا فکر می کنند یک داور شهرستانی به نفع تیم خود سوت می زند اما یک داور تهرانی چنین کاری نمی کند؟ این تبعیضی است که سال ها دامن تیم های شهرستانی را گرفته است. با این که تلاش زیادی برای میزبانی خوب و کسب نتیجه در این مسابقه کرده بودیم، به علت نداشتن دو بازیکن کلیدی مان و اشتباهات داوران در امتیازات حساس نتیجه را واگذار کردیم.

صادقی اضافه کرد: در کل بازی خوبی بود و مطمئنم در دور برگشت جبران می نماییم چون دو بازیکنمان به ترکیب برمی گردند و با شرایط مطلوب به زمین می رویم. بعنوان کسی که سال ها در لیگ برتر بوده ام هیچگاه باخت را به گردن داور نینداخته ام چون معتقدم تیم باید به حدی خوب کار کند که داور نتواند بر آن مسلط شود اما در مسابقه های حساس یک سوت اشتباه وضعیت روحی و روانی تیم ها را بهم می ریزد و امروز این اتفاق برای ما افتاد. نمی گویم مقصر باخت ما داور است اما شرایط روحی و روانی بد تیم ما بطور قطع به خاطر داور به وجود آمد و این مورد را کتبی به فدراسیون اعلام می کنم.

شعبانیان: بدون VAR برخی خطاها دیده نمی شوند

میترا شعبانیان، سرمربی پیکان هم در مورد این مسابقه کفت: از عملکرد بازیکنانم خیلی راضی هستم، امروز برای برد به زمین آمدیم و به خوبی تیم ذوب آهن را آنالیز کرده بودیم. حریف هم فوق العاده عمل کرد اما بازیکنان ما با یک کار تیمی و اراده ای قوی پیروز شدند.

او در مورد وضعیت داوری مسابقه بیان کزد: داوری خوب بود و مشکلی نداشتیم اگر اشتباه کوچکی وجود داشته برای دو طرف بوده که طبیعی است چون وقتی ویدئو چک در سالن وجود نداشتع باشد، یکسری خطاهای ریز دیده نمی گردد اما در کل داوری مشکلی نداشت.

شعبانیان در مورد میزبانی اصفهان در هفته اول اظهار داشت: میزبانی خوب بود و مشکلی دیده نشد.

منبع: