جام بزرگ: تمریناتم منظم نبود

به گزارش فرم نو ملی پوش تفنگ اظهار داشت: هر چند زمان برگزاری مسابقات جهانی معین نیست اما باید آماده باشیم.
مه لقا جام بزرگ در گفت و گو با ایسنا در مورد آغاز تمریناتش اظهار نمود: از هفته گذشته به جمع ملی پوشان ملحق شدم و تمریناتم را آغاز کردم. تمرینات ما با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی انجام می شود. هر ورزشکار با ضدعفونی کردن در خط خود تمرین می کند.
وی ادامه داد: پیش از شیوع ویروس کرونا هم تمرینات من منظم نبود و از آخرین مسابقه من شاید ۹ ماهی بگذرد. فکر می کنم آبان ماه آخرین مسابقه ام بود، با شیوع ویروس کرونا هم که همه چیز بهم ریخت. هم اکنون باردیگر تمریناتم را آغاز نموده ام. البته هنوز معین نیست که فدراسیون جهانی برای چه زمانی مسابقات را شروع خواهدنمود اما ما باید آماده باشیم تا اگر مسابقه ای انجام شد بتوانیم حضور موفق داشته باشیم.
جام بزرگ در ادامه اظهار داشت: دور دوم تمرینات تیم ملی تفنگ با حدود ۷ ورزشکار در محل سالن تیراندازی فدراسیون در حال انجام می باشد. باتوجه به برنامه ریزی فدراسیون مقرر است این دور از تمرینات تا چند روز دیگر ادامه داشته باشد. برای مرحله بعدی هم باید ببینیم شرایط چطور پیش خواهد رفت. فدراسیون باتوجه به شرایط موجود به لحاظ شیوع ویروس کرونا باید برای دور بعدی تصمیم بگیرد.
ملی پوش تیراندازی درباب آغاز لیگ سال جدید اظهار داشت: لیگ باتوجه به تصمیمات فدراسیون آغاز خواهد شد. فکر می کنم تا ثبات بیماری صبر کند. خیلی در این مورد نشنیده ام اما مطمئنا فدراسیون باتوجه به شرایط موجود تصمیم خواهد گرفت.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا انجام مسابقات داخلی برای ملی پوشان کمک کننده است یا خیر اظهار داشت: می تواند کمک نماید اما سلامت ورزشکاران مهمتر است. هنوز که زمان مسابقات جهانی و آسیایی معلوم نیست. از طرفی از میان مسابقات داخلی برگزاری لیگ از مسابقات آزاد بهتر است چونکه تعداد شرکت کننده هایش کمتر است.
ایشان سپس اظهار داشت: به هر حال سختی برگزاری مسابقات در این شرایط استفاده از خوابگاه است. ضدعفونی کردن سالن مسابقات و کنترل آن بمراتب کار راحتی است اما ورزشکاران مجبور هستند در خوابگاه دور هم جمع شوند. اگر قرار باشد فدراسیون مسابقات را برگزار کند باید تدابیر خاصی بیندیشد و یا تا بهتر شدن شرایط، برای برگزاری مسابقات دست نگه دارد.
ملی پوش تفنگ در ادامه اظهار داشت: گویا فدراسیون جهانی در نظر دارد تعدادی مسابقه آنلاین بین المللی برگزار کند. اگر ملی پوشان بتوانند در آن مسابقات شرکت نمایند تجربه خوبی خواهد بود و می توانند رکوردهای خودرا نیز محک بزنند.
جام بزرگ در ادامه درباب مشکلات موجود اظهار داشت: محدودیت سفر و مسابقه بین المللی برای همه کشورها و ورزشکاران است. مشکل کمبود فشنگ هم که مدت ها است با آن درگیر هستیم، مطمئنا فدراسیون برنامه ای برای رفع مشکلات دارد. خانم هاشمی قبل از این در تمرینات از خانه هم با دستگاه های شبیه ساز تمرینات را پیش برد.

منبع: