گل محمدی به مهر پاسخ داد: سلطانی فر چه دستور ویژه ای برای پشتیبانی از ورزش تهران داده است؟

فرم نو: به قول مدیر اداره كل ورزش و جوانان استان تهران دستور ویژه وزیر ورزش برای پشتیبانی از ورزش این استان در دوران كرونایی شامل كمك چند میلیاردی می شود.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، ورزش استان تهران و بررسی مشکلاتی که به خاطر کرونا با آن روبرو شده مبحث نشستی بود که روز گذشته در دفتر وزارت ورزش و با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و رضا گل محمدی مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان تهران برگزار گردید.
در آخر این جلسه اینگونه عنوان شد که مسعود سلطانی فر برای حل مشکلات ورزش استان تهران در دوران کرونا دستور ویژه ای صادر کرده است اما اشاره ای به این دستور و اینکه دقیقا شامل چه مورد یا مواردی می شود، نشد باآنکه رضا گل محمدی تاکید دارد که این دستور مربوط به اختصاص کمک مالی وزاتخانه می شود.
مدیر اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از زمان انتشار کرونا و به خاطر تعطیلی اماکن ورزشی استان تهران، ورزش این استان متحمل خسارت های مالی زیادی شده است. به خصوص باشگاه های دولتی و خصوصی در این دوران دورنا به علت لغو فعالیتهای شان با مشکلات عدیده ای رو به رو شده اند اما هیچ گونه تسهیلاتی در اختیارشان گذاشته نشده است.
وی افزود: در این شرایط پروژه های زیادی هم داریم که مقرر است به مناسبت هفته دولت افتتاح شوند اما به خاطر مشکلات اخیر و محدودیت های مالی بوجود آمده در به سرانجام رساندن آنها با معضل روبرو شده ایم.
گل محمدی تصریح کرد: در نشست مشترکی که با وزیر ورزش برگزار گردید گزارشی کامل از این شرایط و مشکلاتی که کرونا برای مان در ورزش استان تهران ایجاد کرده، عرضه شد. بعد از بررسی های تکمیلی وزیر برای حمایت مالی در این حوزه دستور ویژه ای داد.
مدیر اداره کل ورزش و جوانان استان تهران خاطرنشان کرد: با دستور وزیر ورزش قرار بر این شد تا از سوی وزارت ورزش بودجه قابل توجهی به این اداره تزریق شود.
گل محمدی از اعلام بودجه مصوب وزارت ورزش به اداره کل ورزش و جوانان استان تهران امتناع کرد اما به قول وی این بودجه چند میلیاردی در دو بخش عمرانی و جاری در اختیار این اداره قرار می گیرد تا از آن برای کمک به باشگاه ها، سرو سامان نهایی پروژه های قابل افتتاح و کمک به همکارانی که وضعیت معیشت شان به خاطر کرونا گرفتار صدمه شده، بهره بگیریم.

منبع: