از كرونا تا تمرین كشتی در ساحل با دخترمدال آور مسابقات جهانی!

به گزارش فرم نو فاطمه فتاحی می گوید بعد از شیوع كرونا و بسته شدن باشگاه ها تمریناتش را در كنار دریا ادامه داد.

فاطمه فتاحی، ملی پوش کشتی آلیش بانوان ایران که در مسابقات جهانی قزاقستان به مدال نقره رسید در مورد روند تمرینات خود پس از رقابتهای قهرمانی جهان به ایسنا اظهار داشت: تمریناتم را تا پیش از سال جدید که کرونا شیوع پیدا کرد در باشگاه ادامه دادم اما پس از آن به صورت انفرادی در ساحل یا خانه تمرین کردم. باشگاه ها حالا باز شده اند که طبق برنامه فدراسیون و برنامه شخصی خودم کار می کنم. البته بیشتر مطابق با برنامه خودم پیش می روم و تمرینات هوازی، دوومیدانی و گاهی بدنسازی را در ساحل انجام می دهم.

او در این مورد اضافه کرد: خانم ستاره اسماعیلی(سرمربی تیم ملی آلیش بانوان) مربی من است اما حالا به علت انتشار کرونا با هم تمرین نکرده ایم.

فتاحی به تمرین در سالن اختصاصی اشاره نمود و اظهار داشت: دو یا سه نفری سالن اختصاصی می گیریم و با هم تمرین می نماییم اما حریف تمرینی هایم از نظر سنی کوچکتر از من هستند و خیلی به من کمک نمی کنند. تنها در این حد که مرور فن کنم، خوب است.

این کشتی گیر مازندرانی در مورد وضعیت کشتی بانوان اظهار نمود: سال قبل با شک و تردیدهای زیاد به مسابقات جهانی آلیش اعزام شدیم و برای نخستین بار به قهرمانی رسیدیم که این امیدواری بزرگی بود که کشتی بانوان به فعالیت خود ادامه بدهد اما هم اکنون تکلیف مسابقات مشخص نشده و این وضعیت را سخت تر می کند.

او در مورد علاقه مندی بانوان به کشتی اظهار داشت: کشتی علاقه مندان زیادی به خصوص بین خانم ها دارد. از آنجایی که قبلا فقط مردان کشتی می گرفتند، برخی در آغاز فعالیت بانوان تعجب می کردند اما حالا متقاضیان زیادی دارد. البته در شهر من بیشتر دختران کم سن و سال به این رشته علاقه دارند و بزرگسالان کم هستند. شاید این نکته مثبتی باشد چون از پایه کار می کنند و وقتی به سن و سال ما برسند موفقیت های بیشتری به دست می آورند.

فتاحی در مورد وضعیت مربیان کشتی در بخش بانوان اظهار داشت: مازندران مربیان خوبی دارد و من هم با خانم اسماعیلی کار می کنم. اگر باشگاه ها باز باشند، مربیان خوبی داریم اما دوست دارم کلاس مربیگری و داوری بیشتری برگزار کنند تا ما که قهرمانی در کارنامه داریم با خیال راحت به کودکان علاقه مند آموزش بدهیم چون بسیاری از خانواده ها دوست دارند فرزندانشان با ما کار کنند اما نداشتن مدرک دست و پای ما را می بندد.

این کشتی گیر در ادامه بیان نمود: نمی توانم مربیگری انجام بدهم چون مدرک ندارم. فقط کنار یک مربی و بعنوان شادگرد اول او به کشتی گیران آموزش می دهم. امیدوارم فدراسیون پیگیری لازم را انجام بدهد تا در کنار قهرمانی، مربیگری را هم داشته باشیم.

منبع: