مدیریت به سبك صوفی زاده

فرم نو: نایب رییس بانوان فدراسیون فوتبال اخیرا در مورد پرداخت نشدن پاداش قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان اظهار نظری عجیبی كرده است، این درحالی است كه مدیریت چند ساله او بر فوتبال بانوان نیز همیشه با انتقادهایی همراه بوده است.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، لیلا صوفی زاده، نایب رییس بانوان فدراسیون فوتبال در تازه ترین اظهارات خود در مورد پرداخت نشدن پاداش قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان در آسیا پس از دوسال، نوک پیکان را به سمت بازیکنان و کادر تیم نشانه رفته است و گفته: “ملی پوشان در شرایطی اعتراض می کنند که پیش از اجرای برنامه های هدفمند فدراسیون پیش بینی نمی کردند در آسیا پنجم و ششم هم شوند!”

او گفته “هر کدام از این بازیکنان پس از قهرمانی آسیا ارزش اجتماعی بالایی کسب کردند و مبالغ زیادی را بوسیله تبلیغات محیطی به دست آوردند”. این در حالیست که بازیکنان تیم ملی در سال ۲۰۱۵ نیز قهرمان آسیا شده بودند و از نظر اجتماعی جایگاه خودرا داشتند. ضمن اینکه برخلاف ادعای صوفی زاده تعداد انگشت شماری از بازیکنان پس از قهرمانی آسیا و به صورت مقطعی در تبلیغات دیده شدند. از طرفی خود صوفی زاده نیز در کنار قهرمانی تیم ملی بی پاداش نماند!

لیلا صوفی زاده در حالی قهرمانی تیم ملی را از دستاوردهای مدیریت خود می داند که هنوز نتوانسته پس از دو سال پاداش ۲۲ میلیون تومانی آنها را پرداخت کند اما در همین مدت پول های زیادی صرف تیم ملی مردان، پاداش آنها برای جام جهانی، حذف از قهرمانی آسیا و پاداش کی روش شد. وقتی این حقیقت را نیز اضافه نماییم که ویلموتس برای ۶۶ روز سرمربیگری و حضور در ایران و در کنار تیم ملی، روزی ۵۰۰ میلیون تومان گرفته و کل مبلغ پاداش بازیکنان و کادر فنی به اندازه یک روز ویلموتس هم نیست، آنگاه شاهکار مدیریت لیلا صوفی زاده برای بانوان بیش از پیش آشکار می شود.

صوفی زاده که تا این حد مدیریت خودرا درست می داند که سبب شده تیم ششم فوتسال آسیا بتواند قهرمان شود، بهتر نیست پاسخ دهد که چرا مدیریت درست و اصولی اش سبب قهرمانی تیم فوتبال بانوان و راه یابی این تیم به جام جهانی نشده است؟

بهتر است او به وضعیت تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال هم توجه کند و هدایت امور را به دست بگیرد تا این تیم هم قهرمان آسیا شود. البته ملی پوشان فوتبال بانوان باید قول بدهند که بعد از قهرمانی در آسیا که با مدیریت نایب رییس شان بدست خواهد آمد، درخواست پاداش نداشته باشند و به ارزش اجتماعی بدست آورده و تبلیغات محیطی بسنده کنند!

شاید با این کار دیگران نیز به حرفه ای بودن این مدیر اعتقاد بیشتری پیدا کنند و چه بسا هدایت فوتبال مردان را هم به دست نایب رییس بانوان بدهند تا این وضعیت وخیم را با مدیریتش به سر و سامان برساند و فوتبال مردان را هم بعد از چند دهه قهرمان آسیا کند.
صوفی زاده این روزها بیش از آنکه بعنوان یک مسئول در مورد پرداخت نشدن پاداش قهرمانی بانوان پاسخگو باشد، حالت طلبکار به خود گرفته است در صورتیکه قهرمانی تیمی که شالکه و پتانسیل قهرمانی را دارد و قبل از این هم امتحان خودرا پس داده و قهرمان آسیا شده، آنقدر به مدیریت نایب رییس بانوان وابستگی ندارد و معین نیست چطور خانم صوفی زاده در مورد تیمی که قهرمان آسیا بوده، عنوان کرده که “قبل از اجرای برنامه های هدفمند فدراسیون پیش بینی نمی کردند در آسیا پنجم و ششم هم شوند.”

۲۲ میلیون پاداش بانوان شاید دو سال پیش ارزشی داشت اما باتوجه به افزایش بی سابقه قیمت ارز و کاهش ارزش ریال، این روزها ۲۲ میلیون ارزش چندانی ندارد و بازیکنان هم بارها گفته اند با این پول چند نفری هم نمی توانند یک پراید بخرند!

اگر صوفی زاده جسارت کافی داشت و مدیریتش همان گونه بود که خود می گوید، در بذل و بخشش فدراسیون فوتبال برای تیم مردان سهمی برای بانوان هم می گرفت نه اینکه ضمن پاک کردن صورت مساله، دستاورد بزرگ دختران ملی پوش و صبر زیاد آنها در پرداخت نشدن پاداش هایشان را زیر سوال ببرد.

شاید سکوت خانم نایب رییس بهتر از آن باشد که دنبال راهی برای توجیه کردن مدیریت خود و ناتوانی در گرفتن پاداش اندک دختران فوتسالیست شود.

بهتر است بعضی مسئولان ورزش کشور این روزها حداقل حرف نزدن را یاد بگیرند. البته این روزها در فدراسیون فوتبال همه چیز آن به هم می آید و شنیدن هر اظهارنظری از طرف مدیران آن چندان هم جای تعجبی ندارد.

منبع: