پاورلیفتینگ بانوان به دنبال مجوز قانونی برای آغاز فعالیت

فرم نو: نایب رئیس بانوان فدراسیون بدنسازی می گوید كه در حدود سه سال است بدنبال گرفتن مجوز فعالیت در پاورلیفتینگ بانوان هستند.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، رشته پاورلیفنیگ زنان طرفداران زیادی در ایران دارد و با وجودیکه بانوان فعال در این رشته می توانند با پوشش مناسب در این رشته بصورت قانونی فعالیت کنند، اما مجوز قانونی برای بانوان فعال در این رشته هنوز صادر نشده است.
مسئولان فدراسیون بدنسازی تیر ماه سال ۹۶ در نامه ای به محمدیان معاون وقت ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان خواهان ارائه مجوز برای فعالیت قانونی بانوان در رشته پاورلیفتینگ همراه با رعایت تمامی موازین شرعی شدند اما جوابی دریافت نکردند.
مسئولان فدراسیون بدنسازی بهمن سال ۹۸ برای دومین مرتبه و اینبار در نامه ای به فرهادی زاد معاون فعلی ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان خواهان ارائه مجوز قانونی برای شروع به کار پاورلیفتینگ بانوان شدند.
مسئولان ورزش بانوان وزارت ورزش اینبار از مسئولان فدراسیون بدنسازی خواستند ابتدا لباس مناسب برای بانوان پاورلیفنیگ کار را طراحی و به وزارت ورزش ارسال نمایند تا در این خصوص تصمیم گیری شود. لباس فوق توسط طراحان لباس و با نظارت فدراسیون بدنسازی طراحی شد اما اینبار نیز فرهادی زاد معاون ورزش بانوان وزارت ورزش برای دادن وقت جهت مشاهده و بررسی لباس طراحی شده، پاسخی نداده تا وضعیت این رشته کماکان بلاتکلیف بماند.
زهره مرزوقی نایب رئیس بانوان فدراسیون بدنسازی در گفتگو با ایسنا، در این زمینه اظهار نمود: رشته پاورلیفتینگ طرفداران زیادی در بین بانوان ایرانی دارد و از پتانسیل بسیار خوبی برای کسب موفقیت برخورداریم. این رشته شبیه به وزنه برداری است و شامل اسکات، لیفت و پرس سینه است. در پرس سینه دقیقا مانند وزنه برداری جانبازان و معلولین و در لیفت نیز مانند رشته وزنه برداری افراد سالم می باشد.
وی اضافه کرد: ما سال ۹۶ درخواست صدور مجوز قانونی کردیم اما پاسخی از مسئولان وقت ورزش بانوان وزارت ورزش دریافت نکردیم. بعد از ۲ سال اینبار در بهمن سال قبل و بعد از مذاکراتی که با خانم فرهادی زاد داشتیم به ما اعلام نمودند نسبت به طراحی لباس مناسب اقدام نماییم که ما نیز بعد از بررسی های دقیقی که داشتیم موفق شدیم لباسی مطابق با فرهنگ ایرانی و اسلامی مان طراحی نماییم، اما ۴ ماه است هر چه با خانم فرهادی زاد، خانم موسوی و دفترشان تملاس می گیریم و پیگیری می نماییم جوابی به ما داده نمی گردد و همچنان منتظریم به ما وقت بدهند تا بتوانیم لباس طراحی شده را به آنها نشان دهیم!
مرزوقی در آخر با تاکید بر اینکه فعالیت قانونی بانوان در رشته پاورلیفتینگ هیچ منافاتی با ارزش های ایرانی و اسلامی ندارد، اظهار داشت: همه ما با علم به این مساله نسبت به طراحی لباس مناسب اقدام کردیم اما با وجود گذشت نزدیک به ۳ سال هنوز پاسخی در این زمینه دریافت نکرده ایم. امیدوارم با صدور مجوز قانونی، فعالیت و اعزام های بانوان در این رشته بصورت قانونی صورت گیرد. تا زمانیکه وزارت ورزش مجوز قانونی صادر نکند ما اجازه فعالیت رسمی در این رشته را نخواهیم داشت.

منبع: