دبیر، ساعی و حدادی از روز گذشته تا امروز به علاوه عکس

به گزارش فرم نو، برخی از مدال آوران سابق المپیک در یک نقش متفاوت در المپیک 2024 پاریس ظاهر می شوند اما همچنان برای گرفتن مدال باز هم چشم ها به آنها دوخته شده است.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، در المپیک ۲۰۲۴ پاریس برخی از مدال آوران ادوار گذشته ایران هم حضور دارند اما در یک نقش متفاوت. احتمالاً هفت قهرمان و نایب قهرمان المپیک همراه کاروان ایران حضور دارند اما این دفعه بجای این که خودشان در میدان رقابت باشند، در کنار ورزشکاران دیگر هستند.
علیرضا دبیر، هادی ساعی و سجاد انوشیروانی مقرر است در المپیک پاریس چشم انتظار مدال آوری ورزشکاران خود باشند. این سه مدال آور المپیک، کار سختی را در پاریس ۲۰۲۴ برعهده دارند و مسئولیت سنگینی بر گردن آنها گذاشته شده است.
در ادامه مدال آورانی که در یک نقش متفاوت در المپیک پاریس حضور دارند را بررسی می کنیم:
*هادی ساعی
ساعی با دو طلا و یک برنز المپیک در تکواندو پرافتخارترین ورزشکار ایران در تاریخ این بازی ها است. ساعی در المپیک ۲۰۲۴ پاریس به عنوان رئیس فدراسیون تکواندو و سرپرست این تیم حضور دارد. تکواندو در المپیک ۲۰۲۰ توکیو مدال نگرفت و باید دید تیم جوان فدراسیون ساعی می تواند در پاریس با مدال برگردد یاخیر.
تکواندو چهار سهمیه در المپیک پاریس دارد. مبینا نعمت زاده، ناهید کیانی، مهران برخورداری و آرین سلیمی نمایندگان ایران هستند.

*علیرضا دبیر
دبیر قهرمان المپیک ۲۰۰۰ سیدنی در کشتی آزاد است. او به عنوان رئیس فدراسیون کشتی در المپیک ۲۰۲۴ پاریس شرکت می کند و ۱۱ ورزشکار در این المپیک دارد.
رحمان عموزاد، یونس امامی، حسن یزدانی، امیرعلی آذرپیرا و امیرحسین زارع در کشتی آزاد و مهدی محسن نژا، سعید اسماعیلی، امین کاویانی نژاد، علیرضا مهمدی، هادی ساروی و امین میرزازاده در کشتی فرنگی نمایندگان ایران هستند.

*احسان حدادی
حدادی در المپیک ۲۰۱۲ لندن توانست مدال نقره دوومیدانی را بگیرد. او روز گذشته به عنوان رئیس فدراسیون دوومیدانی برگزیده شد.
سهمیه های دوومیدانی هنوز اعلام نشده اما اساسا ایران نماینده خواهد داشت و بنظر می رسد حدادی را به عنوان رئیس فدراسیون و سرپرست در کنار دوومیدانی کاران خواهیم دید.

*سجاد انوشیروانی
انوشیروانی در المپیک ۲۰۱۲ لندن مدال نقره گرفت. او هم اکنون رئیس فدراسیون وزنه برداری است و دو ورزشکار در المپیک ۲۰۲۴ پاریس دارد.
وزنه برداری دو سهمیه دارد و مصطفی جوادی و علی داودی نمایندگان ایران هستند.
وزنه برداری یکی از رشته های مدال آور در المپیک بوده و باید دید فدراسیون انوشیروانی می تواند این روند را ادامه دهد؟

*بهداد سلیمی
سلیمی در المپیک ۲۰۱۲ لندن قهرمان وزنه برداری شد. او هم اکنون نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری و عضو هیات اجرائی کمیته ملی المپیک است.
سلیمی در المپیک ۲۰۲۴ پاریس به عنوان عضو هیات اجرائی کمیته ملی المپیک حاضر می شود.

*نواب نصیرشلال
نصیرشلال در المپیک ۲۰۱۲ لندن صاحب مدال طلای وزنه برداری شد. او هم اکنون سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان ایران است.
نصیرشلال دو شاگرد در المپیک پاریس دارد و در یک نقش متفاوت در این المپیک حضور دارد.

*سهراب مرادی
مرادی قهرمان وزنه برداری المپیک ۲۰۱۶ ریو است. مرادی برای رفتن به المپیک ۲۰۲۴ پاریس کوشش کرد اما اثرات به جا مانده از مصدومیت کتف مانع از بازگشت او به دوران اوج شد، بدین جهت در میانه راه کسب سهمیه المپیک خداحافظی کرد. مرادی هم اکنون مربی تیم ملی و دستیار نصیرشلال است و اگر این رشته همچنان سه سهمیه سرمربی و مربی در المپیک داشته باشد، بنظر می رسد او را در المپیک ۲۰۲۴ پاریس به عنوان مربی در پشت صحنه رقابت ها ببینیم.

منبع: