روایت روز ورزشی، مسافران بلندقد پاریس

فرم نو: ورزش ایران و جهان امروز نیز با اتفاقات و مسائل مختلفی همراه بود که گزیده ای از این وقایع و رویدادها در ادامه آمده است.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، درخشش مهدی قایدی در فصلی که گذشت سبب شده است مشتریان زیادی در تابستان داشته باشد.

مهدی قایدی فصل بسیار خوبی را در لیگ امارات تجربه نمود. او بصورت قرضی در اتحاد کلباء به میدان رفت و یکی از بهترین های این لیگ بود. وی در ۲۵ بازی که برای تیمش در لیگ امارات به میدان رفت ۱۲ گل به ثمر رساند و شش پاس گل هم داد.

بن بست در خرید VAR!

در چند روز اخیر اظهارات مختلفی از طرف وزیر ورزش و جوانان و مسئولان فدراسیون فوتبال انجام شده که نشان میدهد تا امروز احتمال استفاده از VAR در لیگ بیست و چهارم خیلی کم است.

در دو فصل اخیر بارها از طرف مدیران فدراسیون فوتبال وعده های مختلفی برای تجهیز لیگ برتر به تکنولوژی VAR داده شد اما هیچ کدام از این وعده ها عملی نشد تا اینکه بالاخره چند خبر مثبت، امیدها را جهت استفاده از VAR در فصل آینده (لیگ بیست و چهارم) افزایش داد.

ویدیو/ ۲ مبارزه اسماعیلی و گرایی در انتخابی المپیک وزن ۶۷ کیلوگرم

سعید اسماعیلی در مبارزه دوم انتخابی وزن ۶۷ کیلوگرم تیم ملی برای حضور در المپیک به برتری رسید و مسافر پاریس شد.

تیم های راه یافته به والیبال المپیک پاریس

بعد از قطعی شدن صعود ایتالیا، سه تیم اسلونی، کوبا و آرژانتین نیز در آستانه صعود به رقابت های والیبال بازی های المپیک قرار دارند.

تیم ملی والیبال ایتالیا روز گذشته (یکشنبه) هلند را شکست داد و با رکورد هفت پیروزی و یک شکست در بالای جدول لیگ ملت ها قرار گرفت و صعودش به المپیک حتمی شد. شاگردان فردیناندو دی جورجی حالا می توانند چمدان هایشان را برای پاریس ببندند.

ویدیو/ سعید اسماعیلی پس از المپیکی شدنش چه گفت؟

سعید اسماعیلی پس از انتخابش به عنوان نماینده وزن ۶۷ کیلوگرم ایران در المپیک درباره ی عملکردش در تورنمنت مجارستان، کشتی هایش با محمدرضا گرایی، غافلگیری و شکستش برابر کشتی گیر کوبایی و هدفش در المپیک سخن گفت.

کاتانچ: باید حواسمان به ستاره هایی مثل طارمی باشد/ امیدوار هستم اورونوف برای تیم بازی کند!

سرمربی تیم ملی فوتبال ازبکستان می گوید فشاری بابت کسب نتیجه در بازی مقابل ایران روی تیمش نیست.

تیم ملی فوتبال ازبکستان در جریان هفته پایانی مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ آمریکا، از ساعت ۲۰: ۳۰ فردا (سه شنبه) در ورزشگاه آزادی میهمان تیم ملی فوتبال ایران است. سرکو کاتانچ سرمربی ازبکستان در نشست خبری قبل از این دیدار اظهار داشت: ما برای بازی برابر ایران آماده هستیم. تا الان چندبار با ایران بازی کردیم. می دانیم ایران تیم خوبی است. چون بحث صعود مشخص شده، انتظار داریم فردا بازی خوبی شاهد باشیم و بازیکنانم کارت زرد و قرمز نگیرند. ما تیم قدرتمندی هستیم و امیدوار هستم فردا شاهد بازی خوبی باشیم.

قلعه نویی: ازبکستان از قدرت های آسیاست/ خروجی لیگ برتر خوب نبوده است

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از شرایط این تیم برای سفر به هنگ کنگ انتقاد نمود.

تیم ملی فوتبال ایران در جریان هفته پایانی مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶، از ساعت ۲۰: ۳۰ فردا (سه شنبه) در ورزشگاه آزادی میزبان تیم ملی فوتبال ازبکستان است. امیر قلعه نویی سرمربی ایران در نشست خبری قبل از این دیدار اظهار داشت: از رسانه ها تشکر می کنم که از تیم ملی حمایت کردند و نقد منصفانه داشتند. یک گله هم دارم، این گله بالاتر از فدراسیون و وزارت ورزش است اما در سفری که رفتیم اذیت شدیم. دو ماه قبل نامه زده بودیم که به فکر پرواز باشند اما به فکر نبودند. ما روز گذشته سعید مهری را از دست دادیم که علت آن پرواز طولانی بود. شان و شخصیت تیم ملی بالاتر بود. در چین یک مسافر ما را دید گفت تیم ملی باید اینطور پرواز کند؟ در مرحله سوم به فکر تیم ملی باشند. باید بوسیله فوتبال مردم را خوشحال کینم. بحث فوتبال می تواند قسمتی از مشکلات را برطرف کند. بازیکنان مخلصانه تلاش می کنند تا مردم خوشحال شوند.

جهانبخش: برای بازی با هنگ کنگ ۲۳ ساعت در راه بودیم/ برای آینده فوتبال نگرانم

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری حاضر شد.

تیم ملی فوتبال ایران در جریان هفته پایانی مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶، از ساعت ۲۰: ۳۰ فردا (سه شنبه) در ورزشگاه آزادی میزبان تیم ملی فوتبال ازبکستان است. علیرضا جهانبخش کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری قبل از این دیدار اظهار داشت: پس از جام ملت ها نشد از رسانه ها تشکر کنم چون در آنجا از ما حمایت کردید. خانواده فوتبال به شرایط پیشرفت می تواند کمک نماید. به نظر من وقتی قضیه ملی می شود باید تیم ملی در اولویت قرار بگیرد. ما بدون تمرین به یک بازی رسمی رفتیم چون شرایط پروازی بدی داشتیم و ۲۳ ساعت در راه بودیم.