ادعاهای تکان دهنده دختر دونده ایران درباره ی مسابقات نیجریه

فرم نو: دختر دونده ایران که همراه با سه ورزشکار دیگر به مسابقات نیجریه اعزام شده بود مدعی موارد بسیار عجیبی درباره ی میزبانی و سطح مسابقات شده است که در صورت درست بودنشان نه فقط امتیاز چندانی برای ورزشکاران ایران به همراه نداشته که شرایط سختی را هم تحمل کرده اند.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، در جریان برگزاری رقابت های دوومیدانی که به میزبانی کشور نیجریه برگزار گردید، حمیده اسماعیل نژاد در ماده ۱۰۰ متر مسابقه داد که با ثبت حد نصاب ۱۱.۷۲ ثانیه در فینال این مسابقه در جایگاه هفتم ایستاد و به کارش تمام کرد. این مسابقات از سمت فدراسیون دوومیدانی با عنوان تور قاره ای سطح نقره ای معرفی شده بود که از نظر امتیازی در سطح B قرار دارد. بدین سبب باید سطح خوبی داشته باشد و شرایط میزبانی و برگزاری هم خوب باشد.

چهار ورزشکار ایران شامل حمیده اسماعیل نژاد، مهدی صابری، مهدی پیرجهان و سبحان احمدی با هدف کسب امتیاز برای حفظ و ارتقا رنکینگ المپیک خود به این مسابقات اعزام شدند اما حمیده اسماعیل نژاد در صفحه شخصی اش در اینستاگرام نکاتی را درباره ی این مسابقات نوشته و مدعی شده که بسیار عجیب اند؛ از محلی بودن این مسابقات گرفته تا اسکان ورزشکاران ایران در نقطه ای خطرناک از نیجریه که نشان میدهد ورزشکاران ایران بی جهت و با صرف هزینه به مسابقه ای اعزام شده اند که امتیاز چندانی برایشان نداشته و شرایط سختی را هم تحمل کرده اند.

اسماعیل نژاد در پست اینستاگرامی اش نوشته است: «بعد از از دست دادن چندین مسابقه پرامتیاز اروپایی و عدم صدور ویزا، در شرایطی که فقط یک ماه تا کسب سهمیه المپیک باقی مانده روی مسابقات بعدی متمرکز شدم که تور جهانی سطح b نیجریه بود. بمحض ورودمان به نیجریه مسابقات محلاتی سطح d از آب درمیاد و از ۲۰ کشوری که اعلام آمادگی کردند فقط ما آمده بودیم. در برنامه، مسابقات ۱۰۰ متر ساعت ۱۲: ۳۰ بود با شرایط آب وهوایی شرجی ۸۰ درصد که هر ۱۰ دقیقه یکبار می گفتند مقرر است ۱۰ دقیقه بعد اجرا شود. روز مسابقه اندازه وزنم آب بدنم از دست دادم و در نهایت مسابقه ساعت ۱۶: ۴۰ اجرا شد. از مسابقات همینقدر بگویم که چهار ساعت زیر آفتابی بودم که یک دقیقه آنرا هم نمی شد تحمل کرد؛ در صورتیکه هیچکدام از دونده های خود میزبان در زمین نبودند. هتل (مسافرخانه) در وحشتناک ترین نقطه شهر بود به شکلی که جرات بیرون رفتن برای خرید میوه و غذا را هم نداشتیم. با سه روز وعده غذایی سیب زمینی و خیلی شرایط عجیب تر دیگر که نمی شود به زبان آورد.

این دومین مسابقه فصل با این وضعیت وحشتناک برای کسب سهمیه المپیک است. وسط خرداد باید حداقل چهارمین مسابقاتم را شرکت می کردم نه دومین مسابقه را؛ آن هم با این شرایط.

من به عنوان ورزشکاری که ۹ ماه در رنکینگ المپیک هستم و از تمام کم لطفی ها چشم پوشی کردم تا فقط به هدفم متمرکز باشم مستحق اشتباه های مبتدی در این برهه حساس نیستم.»

منبع: