الناز كمپانی در گفت وگو با فرم نو: بلاتکلیفی فدراسیون دوومیدانی اجازه نداد سهمیه المپیک را بگیرم

به گزارش فرم نو، رکورددار دوی 60 و 100 متر با مانع ایران با گلایه از اطلاع رسانی مسئولان فدراسیون دوومیدانی، اظهار داشت: برای کسب سهمیه برنامه داشتم که بلاتکلیفی های اخیر در این رشته مانع از رسیدنم به پاریس شد.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، پنجمین دوره رقابت های دوومیدانی غرب آسیا طی روزهای ۹الی۱۲ خرداد به میزبانی شهر بصره در کشور عراق انجام خواهد شد. تیم ملی دوومیدانی ایران هم که ابتدا قرار بود با ۴۲ دونده در این مسابقات حضور پیدا کند با انصراف الناز کمپانی رکورددار دوی ۶۰ و ۱۰۰ متر با مانع ایران بصورت زمینی راهی بصره خواهد شد.
الناز کمپانی در گفت و گو با خبرنگار مهر در واکنش به اعزام زمینی ملی پوشان به مسابقات غرب آسیا گفت: دلیل انصراف من نحوه اعزام فدراسیون بود. شب با ما تماس گرفتند و گفتند بامداد باید در تهران باشیم که بصورت زمینی عازم عراق شویم. این درحالی است که قاعدتا پیش از اعزام هر فردی باید یکسری آمادگی سفر را داشته باشد؛ به همین خاطر بصورت کتبی نامه زدم و اعلام کردم که قصد حضور در این مسابقات را ندارم. من شیراز هستم و به آسانی می توانستم خودم را به عراق برسانم ولی فدراسیون تصمیم داشت تیم را یکجا اعزام کند.

رکورددار دوی ۶۰ و ۱۰۰ متر با مانع ایران در پاسخ به این پرسش که چرا چند سالی است از دنیای قهرمانی فاصله گرفتید؟ اظهار داشت: حدود چهار سال است که فقط تمرین می کنم و در مسابقات نیستم. اکثرا تمریناتم در پارک است و بتازگی هم فقط در مسابقات داخل سالن آسیا شرکت کردم. در چهار سال قبل دوومیدانی روزهای خوبی نداشت و بشخصه انگیزه برای ادامه نداشتم.
وی اضافه کرد: یک روز برای سفری در فرودگاه بودم که مسئولان فدراسیون را آنجا دیدم. آنها برای استقبال از کشورهایی آمده بودند که برای حضور در جام نوروزگاه به ایران سفر کرده بودند. همانجا گفتم اسم من را در فهرست بازیهای آسیایی رد کنید و اگر نتوانستم رکورد مد نظر را ثبت کنم قاعدتا اعزام هم نمی شوم. همان روز فدراسیون به من گفت حتما این کار را انجام می دهد و من شروع کردم به تمرینات و شرکت در بعضی مسابقات ولی بعد از رفتن صیامی و آمدن داوری متوجه شدم اصلا اسم من رد نشده بود.
کمپانی افزود: داوری گفت تلاش می کند که نام من هم وارد فهرست شود ولی دیگر دیر شده بود. همین کارهای فدراسیون در طول این مدت موجب شد من بازیهای آسیایی، رقابت های قهرمانی آسیا و مسابقات تایلند را از دست بدهم و در نهایت نتوانم حتی به المپیک فکر کنم. این درحالی است که اگر اطلاع رسانی فدراسیون درست بود الان ما حداقل ۴ دونده زن المپیکی داشتیم. فدراسیون دوومیدانی با نحوه اطلاع رسانی، برنامه ریزی برای مسابقات و تغییر مدام سرپرست هدفی که برای کسب سهمیه المپیک داشتم را خراب کرد.
ملی پوش دوی با مانع ایران در آخر در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص این که آیا می خواهد بعد از این در عرصه مربیگری فعالیت کند؟ اظهار داشت: هم اکنون خیر چنین تصمیمی ندارم. تمرین می کنم و آماده مسابقات هستم البته و متاسفانه از اسفند ۱۴۰۲ تا به امروز فدراسیون هیچ مسابقه داخلی را برگزار نکرده است که اصلا اتفاق خوبی نیست.