هاشمی: رییس جمهور به تعهدات خود در ورزش عمل کرد

به گزارش فرم نو، وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: به جامعه ورزش و مردم این قول را می دهیم تا آن زمان که مسئولیت داریم به تعهد خود عمل نماییم و خدمتگزار خوبی برای ورزش و حوزه جوانان باشیم.
به گزارس ایسنا، کیومرث هاشمی در ویژه نامه شبکه ۳ که در ارتباط با شهادت آیت الله رئیسی بود، در پاسخ به این پرسش که اهتمام شهید آیت الله رییسی به جامعه ورزش چگونه بود؟ اظهار داشت: ابتدا جا دارد از حضور پرشور مردم و خصوصاً جامعه ورزش و جوانان تشکر کنم که به شکل های مختلف به این خادم ملت اظهار محبت کردند و زحمات و خدمات رییس جمهور را به شکل های مختلف جبران کردند.
او اظهار داشت: از پیام های مدیران جهانی در رشته های مختلف ورزش تشکر می کنم که اینروزها روسای فدراسیون های آسیایی و جهانی با پیام های خود موجب تسلی خاطر دل بازماندگان و مردم عزیز شدند.
وزیر ورزش تصریح کرد: آیت الله رئیسی از سال ۹۶ دوره اول که برای ریاست جمهوری کاندیدا شده بودند از آن زمان تا به الان با ایشان آشنا بودم اما این افتخار را داشتم که حدود کم تر از ۱۰ ماه پیش به عنوان عضوی از کابینه در خدمت این بزرگ مرد باشم و از بزرگ مردی او یاد بگیرم. از خصایص ایشان به شکل های مختلف یاد می شود همچون خستگی ناپذیر بودن، اخلاق مدار و پرکار بودن و مردمی بودن ایشان که بارها از او یاد شده است، چه در کابینه دولت و چه زمانی که در عرصه جامعه ورزش و جوانان بصورت اختصاصی در خدمت شان بودم، می توانم بگویم که حرف و عمل شان یکی بود.
وی اشاره کرد: ایشان در کل کشور عامل وحدت بودند و تاکید داشتند که باید در میان احزاب، کابینه و گروههای مختلف وحدت آفرین باشیم. این توفیق را داشتیم که کم تر از ۸ ماه ۲ دیدار جامعه ورزش با ایشان در مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران داشتند.
هاشمی اضافه کرد: همیشه تاکید داشتند که ارتباط خودمان را با پیشکسوتان و قهرمانان حفظ نماییم، برای اینکه این ها با قهرمانی و مدال آوری خودشان دل مردم را شاد می کنند، این یک اصل بود و ما نیز آنرا پذیرفته بودیم که در کنار قهرمانان باشیم، آخرین حضور ایشان در کنار قهرمانان و مدال آوران ۱۴ روز پیش بود، جامعه ورزش واقعا خوشحال بود از اینکه هر آنچه که دولت قول داده بود به تعهد خودش عمل کرد. این نشانگر آن بود که رییس جمهور هر چیزی که در جامعه ورزش گفت عملیاتی کرد. بدین سبب ما وظیفه خود می دانیم که این مسیر را ادامه دهیم.
او تصریح کرد: از ۸ سال دفاع مقدس یاد گرفتیم که هر زمان سربازی شهید می شد اسلحه به زمین افتاده او را سریع بلند می کردند و راهش را ادامه می داند، الان شاهد آن هستیم، چون علمدار دولت بین ما نیست، باید راهش را به بهترین شکل ممکن ادامه دهیم.
وزیر ورزش اظهار داشت: به جامعه ورزش و مردم این قول را می دهیم تا وقتی که مسئولیت داریم به تعهد خود عمل نماییم و خدمتگزار خوبی برای ورزش و حوزه جوانان باشیم.
هاشمی افزود: در عرصه ورزش خدمات خوبی ایشان انجام دادند و تاکیدات زیادی بر اتمام پروژه های نیمه تمام داشتند. سال قبل ۹۲۰ پروژه را با حمایت ایشان به انتها رساندیم و قول دادیم که تا پایان این دولت بتوانیم پروژه های نیمه تمام را به پایان برسانیم. اجرای طرح آمایش سرزمین ورزش کشور از مهم ترین دغدغه های رییس جمهور بود و معتقد بودند آن عدالتی که همه ما در ورزش از آن صحبت می نماییم در این طرح اجرائی شود تا نقاط محروم و کم برخورداری که نتوانستند به حق خود برسند بوسیله این طرح به آن دست یابند. بدین سبب به من فرصت ۴ ماهه دادند تا این پروژه به پایان برسد.
هاشمی تصریح کرد: یکی از مهم ترین نگرانی های ایشان در بحث ورزش واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بود که ۳۰ سال تمام روی زمین مانده بود، برای اینکه مشکل این دو باشگاه برطرف شود در خوشبینانه ترین حالت این بود که مالکیت یکی از این دو باشگاه را از وزارت ورزش می گرفتیم و به وزارتخانه دیگری می دادیم اما ایشان معتقد بودند که این شکل واگذاری اصلا درست نیست و باید به مردم واگذار کنید.
وی ادامه داد: وی معتقد بودند که این دو باشگاه مردمی هستند و باید در اختیار مردم باشند، پیگیری های وی سبب شد تا اتفاق بزرگ و مهم رخ دهد و مشکل این دو باشگاه برای همیشه برطرف شود و هیچ گاه دغدغه واگذاری این دو باشگاه را نداشته باشیم.
وزیر ورزش در آخر اظهار داشت: امیدوار هستم ما بتوانیم با تاکیداتی که ایشان داشتند خدمتگزار ورزش باشیم تا وقتی که سرباز مردم و جامعه ورزش و جوانان هستیم نقطه نظرات این بزرگ مرد را عملیاتی نماییم. در همین راستا تاکیدات مقام معظم رهبری بود که این کارها زمین نماند و سریع دنبال شود. تاکیدات رییس جمهور بر این مبنا بود کاری که امروز می توانید انجام دهید به فردا نسپارید، در این خصوص این افتخار را دارم به عنوان نماینده جمهوری اسلامی جلسه ی شورای وزیران ورزش کشورهای عضو شانگهای بود که شهید امیرعبداللهیان باید حضور پیدا می کردند که با حادثه ای که پیش آمد من به عنوان نماینده جمهوری اسلامی در جلسه وزیران ورزش حضور پیدا خواهم کرد تا از حقانیت جمهوری اسلامی دفاع کنم و نماینده خوبی برای کشور در عرصه ورزش باشم و نقطه نظرات خودرا به حضور ۹ کشور دیگر برسانم.
او در آخر اظهار داشت: همانطور که مردم عزیز این سید بزرگوار را دعا کردند خدمتگزاران خودرا نیز دعا کنند و دعای مردم پشت سر خدمتگزاران خود باشد تا بتوانیم خدمت خوبی را برای جامعه داشته باشیم.

منبع: