روایت روز ورزشی، تهران بدون رونالدو

فرم نو: ورزش ایران و جهان امروز با اتفاقات و مسائل مختلفی همراه بود که گزیده آنها در این گزارش آمده است.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، کریستیانو رونالدو به همراه تیم فوتبال النصر، سه شنبه شب در ورزشگاه آزادی رو در روی پرسپولیس ایستاد و با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی رسید. تمام نگاه ها در این بازی به فوق ستاره پرتغالی النصر دوخته شده بود. CR۷ سوژه ویژه دوربین ایسنا هم بود. در این ویدیو می توانید حرکات و واکنش های وی را در دیدار با پرسپولیس ببینید.

گل محمدی: اتفاقات بدی برای ما افتاد

سرمربی پرسپولیس می گوید بازی با النصر تحت تاثیر اتفاقات خیلی برای تیمش بود. پرسپولیس ایران سه شنبه شب در هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا مقابل مهمانش النصر با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد. یحیی گل محمدی، سرمربی پرسپولیس در نشست خبری بعد از این دیدار اظهار داشت: بازی تحت تاثیر اتفاقات خیلی برای ما بود. مصدومیت مهدی ترابی در دقیقه ۵ بازی تاثیر زیادی در بازی ما داشت.

غذا بد بود طلای جهانی را از دست دادم!

بانوی قهرمان پارالمپیک توکیو در پرتاب نیزه اظهار داشت: هر چند در مسابقات جهانی فرانسه به سبب شرایط بد غذایی رکوردم افت پیدا کرد و مدال طلای خودرا از دست دادم اما در هانگژو این ناکامی را جبران و بهترین نتیجه را کسب خواهم کرد. هاشمیه متقیان در گفت و گو با ایسنا، یکی از عوامل افت رکورد خود در مسابقات جهانی فرانسه را شرایط بد غذایی در جریان این رقابت ها عنوان نمود و گفت: پیش از اعزام به مسابقات جهانی فرانسه قول مدال و رکوردشکنی داده بودم اما متاسفانه به سبب شرایط بد غذایی که اصلا به درد یک ورزشکار حرفه ای نمی خورد بدنم تحلیل رفت و نتوانستم این افت را تا روز مسابقات جبران کنم. البته تا چند روز اول شرایطم خوب بود اما به سبب فاصله زمانی که تا شروع مسابقات داشتم گرفتار افت شدم و حتی نتوانستم رکورد شخصی خودرا تکرار کنم.

پرسپولیس و النصر از دریچه دوربین ایسنا

دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و النصر عربستان از هفته اول لیگ قهرمانان آسیا سه شنبه ۲۸ شهریور در ورزشگاه آزادی تهران برگزار و با برتری ۲ بر صفر النصر به انتها رسید.

زنگ خطر برای تیم ملی کشتی آزاد ایران

نتایج کشتی های رودرروی ایران برابر نمایندگان روسیه و آمریکا در جهانی بلگراد می تواند یک زنگ بیدارباش برای فدراسیون کشتی ایران در فاصله یک سال تا شروع المپیک باشد. مسابقات کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۲۳ جهان در بلگراد صربستان انجام شد و تیم آمریکا توانست عنوان قهرمانی را به دست آورد. تیم کشتی آزاد ایران هم به نایب قهرمانی رسید که البته اتحادیه جهانی کشتی امتیازات تیم روسیه را در این رده بندی محاسبه نکرد و کشتی گیران این کشور به نام ورزشکاران انفرادی بیطرف مسابقه دادند.

هزینه های میلیاردی النصر را چه کسی پرداخت کرد؟

باشگاه النصر که دو طبقه از هتل اسپیناس پالاس را بصورت کامل در اختیار گرفته بود، تمام هزینه های اسکان خودرا پرداخت کرده است. تیم فوتبال پرسپولیس در جریان هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا میزبان النصر عربستان بود که دو بر صفر برابر این تیم شکست خورد اما در این بین حضور النصر در ایران و هزینه های اسکان این تیم در هتل اسپیناس پالاس سوالاتی را در ذهن ها ایجاد کرد. برمبنای پیگیری های ایسنا، باشگاه النصر بر طبق قوانین AFC به عنوان تیم میهمان تمام هزینه های حمل و نقل و اسکان خودرا در هتل اسپیناس پالاس پرداخت کرده و از این نظر هزینه های بر عهده باشگاه پرسپولیس نبوده است.

جهانبخش ثابت کرد جایش روی نیمکت نیست + فیلم

بازیکن ایرانی فاینورد اولین گلش را در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند. فاینورد روتردام در نخستین دیدارش در دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا با دو گل تیم ۹ نفره سلتیک گلاسکو را از پیش رو برداشت. علیرضا جهانبخش زننده گل دوم تیمش در این جلسه بود. بازیکن ایرانی که در آغاز فصل مورد استفاده قرار می گرفت، در چند دیدار اخیر تیمش نیمکت نشین بود و فرصت حضور در زمین بازی را نیافت. او در این جلسه نیز از دقیقه ۶۷ بجای ایگور پایکسآئو وارد زمین شد که یک ضربه پنالتی را از دست داد و در نهایت بازیکن ایرانی پس از هفته ها توانست نخستین گل این فصلش را به ثمر برساند تا بار دیگر شایستگی هایش را به رخ آرنه اسلات، سرمربی فاینورد، بکشد.

فرنگی کاران ایران حریفان خودرا شناختند

قرعه کشی رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی ۲۰۲۳ جهان انجام شد. رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی ۲۰۲۳ جهان از فردا پنجشنبه در بلگراد صربستان شروع می شود و شاگردان حسن رنگرز در ۱۰ وزن به روی تشک می روند. همین طور در ۶ وزن این رقابتها سهمیه المپیک توزیع می شود.
هفته پنجم لیگ برتر فوتبال
دو تیم فوتبال ملوان و تراکتور در بازی های ابتدایی هفته پنجم به روند شکست ناپذیری خود در لیگ برتر ادامه دادند. هفته پنجم لیگ برتر فوتبال ایران با دو دیدار در شهرهای انزلی و تهران انجام شد که ملوان بندر انزلی توانست پیکان ۱۰ نفره را با دو گل شکست دهد و تراکتور نیز با یک گل از پس میزبانش هوادار برآمد. ملوان با این پیروزی ۷ امتیازی شد و به رده هفتم صعود کرد. تراکتور نیز با ۹ امتیاز موقتاً به رده چهارم رفت.

منبع: