در گزارش فرم نو عنوان شد: بودجه ۱۲ میلیاردی برای مجهز کردن ورزشگاه آزادی به چمن هیبریدی

فرم نو: مجهز کردن استادیوم یکصد هزار نفری آزادی به چمن هیبریدی که قبل از این طرح آن مطرح شده بود نیازمند بودجه 12 میلیارد تومانی است.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، تعویض چمن مطابق با آخرین استانداردهای فیفا و استفاده از چمن هیبریدی طرحی است که از مدتی پیش در ارتباط با استادیوم یکصد هزار نفری آزادی و توسط مدیریت وقت این ورزشگاه عنوان شد.
البته اجرائی شدن آن منوط به تامین اعتبار لازم بود. اعتباری که امروز مدیریت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی رقمی بالا را برای آن عنوان می کند که هنوز تامین نشده بااینکه تاکید دارد مشکل اصلی که دست و پای این شرکت را برای اجرای طرح موردنظر بسته، مسائل غیرمالی است.
علیرضا عاصم یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر چمن استادیوم یکصدهزار نفری آزادی همیشه جزو دغدغه و اولویت های شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بوده است خصوصاً این که این استادیوم محل برگزاری دیدارهای تیم ملی و با اهمیت ترین رقابت های باشگاهی است.
وی افزود: استفاده از چمن هیبریدی در این ورزشگاه هم جزو طرح هایی است که پیگیر آنست اما موضوع به این راحتی نیست که فقط با تامین اعتبار لازم برای آن، اجرا شود.
مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی اشاره کرد: طبق برآورد اولیه انجام شده، مجهز کردن استادیوم یکصد هزار نفری به چمن هیبریدی نیازمند اعتبار ۱۲ میلیارد تومانی است که رقم کمی نیست. تامین این اعتبار نیازمند است اما دراین زمینه فقط مسائل مالی مطرح نیست. باید لیگ برتر و مورداستفاده این استادیوم در این رقابت ها را هم مدنظر قرار داد که مسئله کمی نیست.
وی اشاره کرد: مجهز کردن استادیوم یکصدهزار نفری به چمن هیبریدی سه چهار ماه زمان لازم دارد. از طرفی در تهران فقط همین استادیوم یکصدهزار نفری آزادی است که دیدارهای لیگ برتر و خصوصاً دیدارهای پرسپولیس و استقلال در آن انجام می شود. اگر قرار باشد اقدامات لازم در امتداد مجهز شدن به چمن هیبریدی در استادیوم شروع شود باید این مسئله لحاظ شود و این که در این شرایط دیدارها به کدام ورزشگاه و زمین منتقل خواهد شد.
عاصم یوسفی اظهار داشت: مسائل مالی در کنار این مساله سبب شده فعلا پوشش زمین استادیوم یکصدهزارنفری با چمن هیبریدی در حد طرح باقی بماند. اساسا تا پایان لیگ امسال نمی توانیم اقدامی دراین زمینه انجام دهیم مگر این که پس از اتمام فصل جاری مسابقات کارهای لازم دراین زمینه را شروع نماییم.

منبع: