در دیدار با اعضای تیم های ملی تیراندازی؛ قربانی: باید دنبال استعدادیابی باشیم

به گزارش فرم نو، رئیس فدراسیون تیراندازی با تکیه بر اینکه باید به دنبال پرورش استعدادها در این رشته باشیم اظهار داشت: برای مسابقاتی که در مصر برگزار می شود ۷ هزار فشنگ تهیه کردیم.

به گزارش فرم نو به نقل از روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، دیدار رئیس فدراسیون تیراندازی و مسئولین فدراسیون با کادر فنی و اعضای تیم های ملی تفتگ، تپانچه و تراپ در رده سنی بزرگسالان، نوجوانان و جوانان اجرا شد.
محسن نصراصفهانی در ابتدای این مراسم اظهار داشت: از ۱۶ تا ۲۱ فروردین مسابقات جهانی برزیل برگزار شد و با تمام مشکلات، تیم اعزام شد. ۸-۹ ماه بود تیراندازان به هیچ رقابتی اعزام نشده بودند و کم کم بچه ها در رنکینگ جا مانده بودند و نیاز بود عملکرد خوبی در برزیل داشته باشیم. جواد فروغی، سجاد پور حسینی، وحید گل خندان، گلنوش سبقت الهی، هانیه رستمیان و الهام هریجانی به این مسابقات اعزام شدند. در بخش آقایان پورحسینی با ۵۷۷ امتیاز به فینال رسید و پنجم شد. در بخش تیمی مردان به فینال رفتیم و مقابل آلمان با اختلاف کم نایب قهرمان شدیم. دختران هم با عملکرد خوب خود برنز گرفتند. سبقت الهی و رستمیان به فینال انفرادی رفتند و به ترتیب پنجم و چهارم شدند. در تیمی هم با شکست دادن آلمان به طلای این رقابت ها رسیدند.
وی در ادامه اضافه کرد: در این رقابت ها در تپانچه محدودیتی برای نوع لباس نیست و دختران ما لباس متحد الشکل تهیه کردند که برای فدراسیون جهانی جالب بود و تصویر خوبی را از حجاب دختران ما در جهان منتشر گردید. از این طریق می توانیم وجهه خوبی را از اسلام به نمایش بگذاریم.
سرمربی تیم تپانچه کشورمان یادآوری کرد: پس از آن برای مسابقات باکو آماده شدیم که خرداد ماه برگزار شد و با ترکیب فروغی، پورحسینی، رسول عفتی، گلخندان و سبقت الهی، رستمیان و زینب طوماری و یک نوجوان یعنی مهدیسا برزگر در آن شرکت کردیم. تیراندازان با عملکرد خوب در ۱۰ متر تیمی با شکست ایتالیا مدال طلا گرفتند و کار ارزشمندی بود. نماینده ما در ۲۵ متر با ۵۸۴ به فینال رسید و جایگاه چهارم را به ارمغان آورد.
وی تصریح کرد: ما رقابت کره جنوبی و اردوی هانوفر را از دست دادیم ولی شاهد هستم که سردار قربانی، مهدی مبینی و ناصر رسولی تلاش کردند که اعزام ها صورت گیرد. مشکلات اقتصادی گریبان گیر همه فدراسیون ها است و تیراندازی که یک رشته تجهیزات محور است هم از این امر مستثنی نیست. تیراندازان ما بهترین های ایران نه بلکه بهترین های جهان هستند و تیراندازی نیازمند حمایت است تا اینها پرچم ایران را به اهتزاز در آورند.
باقری: عملکرد قابل قبولی را از تیم تفنگ دیدم
حسین باقری، سرمربی تیم تفنگ کشورمان در جمع تیراندازان گفت: در مسابقات جهانی برزیل به برنز تیمی رسیدیم. عملکرد بچه ها با توجه به این که مدت ها مسابقه نداشتند، خیلی خوب بود. با تاکید قربانی، رئیس فدراسیون و حمایت مسیولین اعزام به باکو هم انجام شد. در باکو در فینال بادی توسط فاطمه کرمزاده با دو دهم اختلاف به فینال نرسیدیم. محمد نکونام و نماینده ما در سه وضعیت با یک نمره فینال را از دست داد. عملکرد بچه ها نسبت به برزیل در باکو ارتقا داشت. حضور دو نفر نوجوان هم در تیم مهم بود. کبیری و رهسپار نتایج خوبی داشتند. در مسابقات داخلی هم توسط نکونام رکوردشکنی داشتیم. در مجموع تا اینجا عملکرد قابل قبولی را از تیم تفنگ دیدم.
وی در ادامه اضافه کرد: با تمام توان برای مسابقات مصر آماده می شویم. امیدوارم باکیفیت لازم به مصر اعزام شویم و بهترین نتایج حاصل شود.
احمدی: پشتیبانی از نوجوانان و جوانان بزرگترین خدمتی بود که در تیراندازی دیدم
احمدی، سرمربی تپانچه نوجوانان و جوانان هم اظهار داشت: از آقای قربانی، رئیس فدراسیون که از نوجوانان و جوانان حمایت می کنند، تشکر می کنم. این حمایت بزرگترین خدمت به تیراندازی است که از سال ۶۱ که در این رشته هستم، دیدم و تا حالا ندیدم این گونه از نوجوانان وجوانان پشتیبانی شود. نگاه رئیس فدراسیون به آینده است. دیدیم که شایان تمدن از رده جوانان در لیگ و در فینال حاضر شد و اول شد. تیم نوجوانان و جوانان احتیاج به پشتیبانی دارد چهارمین اردو انجام شده و ۲۰ نفر در اردوها حاضر شدند و در نهایت به ۱۰ نفر رسیدیم. در هر مرحله هم ریزش داریم تا در نهایت بهترین ها در اردو بمانند. هدف سرمایه گذاری روی نوجوانان است و جوانانی هم که رکورد خوبی دارند جایگاه خویش را حفظ می کنند.
طالبی: تمرینات نوجوانان و جوانان به صورت جدی و تا زمان اعزام به مصر ادامه دارد
مریم طالبی، سرمربی تفنگ نوجوانان و جوانان هم اشاره کرد: اردوی ما از آغاز تیر ماه آغاز و مرحله سوم آن درحال برگزاری است. این اردو منتهی به اعزام تیم به مصر است. با وجود این که در خفیف مشکل فشنگ است، آموزش را شروع کردیم و تمرینات به صورت منظم به صورت خشک انجام شد. در تفنگ بادی برای تمرین فشنگ کافی داریم. تمرینات به صورت جدی و منظم تا اعزام ادامه دارد.
ایشان سپس اضافه کرد: امیدوارم تیم یک هفته زودتر در محل مسابقات حاضر شود و سه جلسه تمرین آزاد داشته باشد. درخواست دادیم تیم ۱۶ مهر اعزام شود. در این زمان یک رکورد جوانان توسط خانم تیموری شکسته شد که رکورد قبلی دست صادقیان بود. در این زمان سه رکورد شخصی شکسته شد. درخواست دارم که برای مسابقات مصر بتوانیم تعداد بیشتری را اعزام نماییم.
رجایی: قول دادیم اعتبار اهداف پروازی را برمی گردانیم
پیام رجایی، مربی تراپ بانوان: در ابتدا از سردار قربانی، آقای مبینی و همه عزیزان تشکر می کنم. از اسفند اردوی بانوان را با دو نفر تشکیل دادیم، یک ماه بعد باکو رفتیم و بازخورد آنرا دیدیم و پس از آن کار را در تهران ادامه دادیم. اهداف پروازی سه سال اعزام نداشت و امروز قول دادیم اعتبار این رشته را بازگردانیم.
وی تصریح کرد: مرضیه پرورش نیا، جوان ترین بازیکن تراپ در بازی های کشورهای اسلامی بود که وارد فینال شد. آخرین حضور ما در فینال در تراپ به سال ۲۰۱۳ بازمی گشت. مرضیه پرورش نیا در فینال خوش درخشید و نفر اول مسابقه از ترکیه را در زمین خودش حذف نمود و در نهایت در رده پنجم ایستاد. در میکس هم همراه بابک یگانه حاضر شد. یگانه رکورد ۷۴ از ۷۵ را زد و در بخش مردان بهترین تیرانداز شد.
مربی تراپ بانوان اشاره کرد: بابت تشکیل تیم جوانان هم تشکر می کنم. جوانان خوب و مستعدی را داریم که دو سال است وارد فینال بزرگسالان می شوند و با استعداد و قابل اعتماد هستند. جوانان ما اگر همین هم اکنون به مسابقات جوانان آسیا اعزام شوند در هر مسابقه با مدال باز می گردند.
افسری: برنامه ای برای کسب سهمیه المپیک در اهداف پروازی عرضه شده است
افسری، مربی تراپ آقایان یادآوری کرد: قرار بود در باکو کاری نماییم که ثابت نماییم که می توانیم مدال بگیریم. برنامه ای برای کسب سهمیه المپیک عرضه کردم که در این برنامه امتیازات برای هر مسابقه به دقت آماده شد و رکوردها با کمتر از سه درصد خطا انجام شد. محمد بیرانوند جوان چهارده ساله که حاصل زحمات خیلی ها است، به مسابقات قزاقستان اعزام شد و مورد تشویق هر کسی که اهداف پروازی را می شناخت همچون اعضای هیات ژوری مسابقات، رئیس فدراسیون قزاقستان، رئیس کنفدراسیون آسیا و مربی کویت و… قرار گرفت. او بیشتر از یک جوانان چهارده درخشید و اگر آن اتفاقات در تغییر قانون و بداخلاقی ها انجام نمی شد وی طلا می گرفت. وی با همه اینها در فینال به خوبی درخشید و به مدال برنز رسید.
رسولی: از نظر نیروی انسانی چیزی در تیراندازی کم نداریم
ناصر رسول، با اشاره به حضور مربیان ایرانی در کشورهای مختلف و موفقیت های آنان اظهار داشت: سه چهار نماینده از ایران در خارج از کشور درحال مربی گری داریم و مطمئنا جهت استفاده از پتانسیل سایر مربیان هم پیشنهادهای خارجی خواهیم داشت.
وی اضافه کرد: از ابتلای سال تا هم اکنون ۶ اردو در سه رشته تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی در سه رده سنی داشتیم و ۵۲ هزار نفر- روز اردو داشتیم و ورزشکاران آماده مسابقات شدند. شکستن رکورد داخلی و ارتقای رکوردها هم حکایت از تأثیر بالای این اردوها دارد.
رئیس سازمان تیم های ملی تیراندازی یادآوری کرد: هم اکنون ۴۰ نفر تیرانداز و ۱۳ مربی در اردو داریم که این عدد را تا حالا نداشتیم. به علاوه اردوی اهداف پروازی تعطیل می باشد اگر آغاز شود، ارقام بیشتر است. این جوانان و نوجوانان همه فراغت خویش را کنار گذاشتند و سراغ این رشته آمدند و ما هم امکانات را در اختیار انها قرار دادیم که امیدوارم از آن بهره ببرند.
وی خاطرنشان کرد: ۷۳۲ روز دیگر المپیک پاریس شروع می شود که زمان کمی است. ما هم اکنون آماده حضور در مسابقات مصر هستیم و مرداد ماه آینده دومین مرحله توزیع سهمیه در مسابقات جهانی است که برای تیراندازان آرزوی موفقیت داریم.
مبینی: آرامش ذهنی تیرانداز فراهم گردد، در تمام مسابقات می درخشد
مهدی مبینی در ابتدا از بیرانوند به سبب کسب مدال برنز قهرمانی جوانان آسیا و رکوردشکنی نکونام در مسابقات آزاد تقدیر کرد و اظهار داشت: بزرگسالان سرمایه های گرانقدر ما در تیراندازی هستند و در کنار آنها هزینه در بخش نوجوانان و جوانان در واقع یک سرمایه گذاری است. یک ورزشکار باید امنیت شغلی داشته باشد و باتوجه به جلسات کارشناسی به جمع بندی رسیدیم در دو بخش کمک هزینه تمرینی برای تیراندازان در نظر گرفته شود. بر مبنای شاخصه هایی که سرمربیان عرضه کردند، این تمهیدات در دو سطح A و B عرضه خواهد شد. همینطور هزینه ایاب و ذهاب نوجوانان و جوانان هم پرداخت می شود.
دبیر فدراسیون تیراندازی تصریح کرد: اگر آرامش ذهنی و روانی تیرانداز فراهم گردد در تمام مسابقات موفق خواهد بود. برای مسابقات مصر هم درحال تهیه لباس مناسب برای تیراندازان هستیم. مسابقات جهانی مصر برای ما اهمیت زیادی دارد و امیدوارم نتیجه خوبی بگیریم و اعتقاد داریم که می توانیم در مصر کسب سهمیه نماییم. همینطور امیدواریم نوجوانان و جوانان هم مدال های رنگارنگی کسب کنند.

قربانی: باید به صورت مدام درحال شناسایی و پرورش استعدادها باشیم
مرتضی قربانی، رئیس فدراسیون تیراندازی در انتها مراسم به گفتگو با تیراندازان پرداخت و اظهار داشت: ما یک خانواده در میان ۵۸ فدراسیون کشور هستیم. این فدراسیون ۶۵ سال عمر دارد و امروز هم من بعنوان خادم در کنار شما هستم. ۴۵ مدال المپیکی در این رشته توزیع می شود و چه کسی بهتر از تیراندازان ما می توانند به این مدال ها برسند؟ باید در سختی ها کنار هم باشیم.
وی در ادامه اضافه کرد: مشکلات فشنگ حل شده و ۷ هزار فشنگ آماده شده است و ۳ هزار فشنگ روز گذشته آمده و فشنگ تمرین تا مسابقات مصر تأمین می شود.
رئیس فدراسیون تیراندازی تصریح کرد: دو سال و نیم اهداف پروازی و ۱۰ ماه تفنگ و تپانچه توقف داشته است. پس از آن این سکوهایی که امروز کسب شده است با همت تک تک شما انجام شده است. نباید توقف کرد و باید با عشق، علاقه و جدیت کارها را پیش ببریم.
قربانی یادآوری کرد: برای مسابقات جهانی مصر قرار شد ۲۸ نفر اعزام شوند و تلاش می نماییم تیراندازان چند روز هم زودتر اعزام شوند تا تمرین کنند. شما باید همت کنید تا سکو و مقام بالایی کسب کنید. تفاوتی میان نوجوانان و جوانان و بزرگسالان نیست. باید مانند کارخانه درحال شناسایی و پرورش استعدادها باشیم. من پدر خانواده هستم و شما را مانند فرزندان خود می دانم.
وی خاطرنشان کرد: کمیته فنی تیم های ملی فعال گردیده است. از نظر تخصصی من ورود نمی کنم و در سیستم کاری مربیان دخالت نمی کنم. کمیته فنی مسائل را دنبال می کند و با کادر فنی ارتباط دارد. دبیر فدراسیون هک پیگیر کارها است و امور فدراسیون را دنبال می کند.
رئیس فدراسیون تیراندازی در انتها اظهار داشت: ما پول و امکانات را خرج می نماییم و شما هم بعد از توکل بر خدا و توسل بر خاندان تلاش کنید و نگویید ما نمی توانیم.
در آخر این مراسم با حضور مرتضی قربانی، رئیس فدراسیون تیراندازی، کبری غیاثی و مهدی مبینی نایب رییس و دبیر فدراسیون کادر فنی و اعضای تیم های تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی از امیرمحمد نکونام به سبب رکوردشکنی در رشته تفنگ، محمد بیرانوند به سبب کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی تراپ جوانان آسیا و افسری، سرمربی تراپ مردان تقدیر گردید.