لیورپول رکورد یونایتد را تکرار کرد

فرم نو: لیورپول مقابل بورنموث 9 گل به ثمر رساند و رکورد لیگ برتر را تکرار کرد.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا و به نقل از تایمز، در هفته چهارم رقابت های لیگ برتر انگلیس روز گذشته (شنبه) چند دیدار انجام شد که در یکی بازی ها لیورپول با ۹ گل بورنموث را در هم کوبید. در این دیدار لوئیز دیاز و روبرتو فیرمینو هر کدام دو بار، کریس مفام (گل به خودی)، هاروی الیوت، آلکساندر آرنولد، فیرجیل فان دایک، و فابیو کاروالیو گلزنی کردند تا بردی پرگل برای لیورپول ثبت گردد.

لیورپول رکورد پرگل ترین پیروزی تاریخ لیگ برتر را در این دیدار به دست آورد. قبل از این، سه بازی با نتیجه ۹ بر صفر در لیگ برتر به انتها رسیده بود: منچستریونایتد – ایپسویچ در سال ۱۹۹۵، لسترسیتی – ساوتهمپتون در سال ۲۰۱۹ و منچستریونایتد – ساوتهمپتون در سال ۲۰۲۱ این دیدارها بودند.

در صورتی که لیورپول یک گل دیگر در این دیدار به ثمر می رساند می توانست نخستین پیروزی دو رقمی تاریخ لیگ برتر را به نام خود ثبت کند.

بعد از این دیدار لیورپول با ۵ امتیاز به رده هشتم جدول لیگ برتر صعود کرده است و بورنموث با سه امتیاز در رده شانزدهم قرار گرفت. در هفته بعد، لیورپول که نخستین پیروزی فصلش را کسب کرده است، در خانه میزبان نیوکاسل خواهد بود و بورنموث در همان روز در خانه به مصاف وولوز خواهد رفت.

منچسترسیتی در صورتیکه دو بر یک از کریستال پالاس عقب بود توانست با هت تریک ارلینگ هالند ۴ بر ۲ به برتری برسد و بردی شیرین را در خانه به دست بیاورد. چلسی، آرسنال و یونایتد نیز این هفته برنده شدند تا تمام مدعیان قهرمانی روز خوبی داشته باشند.

منبع: