هافبک آرژانتینی در خطر از دست دادن جام جهانی

به گزارش فرم نو بازیکن آرژانتینی به علت مشکلی که با همسرش پیدا کرده است امکان دارد حضور در جام جهانی را از دست بدهد.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میرور، رودریگو دی پل، هافبک تیم ملی آرژانتین و اتلتیکو مادرید، امکان دارد جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را به علت دعوای حقوقی با همسر سابقش از دست بدهد. این زوج به تازگی بعد از ۱۱ سال زندگی مشترک از هم جدا شدند.

دی پل که هم اکنون درگیر یک کشمکش قانونی بر سر تقسیم دارایی ها به فرزندانش است، امکان دارد جام جهانی را از دست بدهد.

طبق مقررات فیفا، اگر یک بازیکن محکومیت تعلیقی یا چیزی مشابه داشته باشد، حائز شرایط شرکت در مسابقات نیست. کلودیو تاپیا، رئیس اتحادیه فوتبال آرژانتین در توضیح این وضعیت اظهار داشت: برای رفتن به قطر، بازیکن نباید شکایت کیفری با محکومیت تعلیقی یا موارد مشابه داشته باشد. این چیزی است که ما از آنچه در ماده مقررات فیفا مشخص شده است، متوجه می شویم. باآنکه حضور این بازیکن ۲۸ ساله در جام جهانی نامشخص است، تاپیا مطمئن است که این مورد پیش از شروع مسابقات حل خواهد شد.

آرژانتین با داشتن ترکیبی عالی از جوانان و باتجربه ها، خویش را آماده می کند تا سال جاری در جام جهانی قطر حضور قدرتمندی داشته باشد. از دست دادن دی پل می تواند ضربه بزرگی به این تیم پیش از شروع جام جهانی باشد.

تیم ملی فوتبال آرژانتین همیشه بعنوان یکی از مدعی های جام جهانی شناخته می شود. آلبی سلسته در دوره قبل مغلوب فرانسه شد و از جام جهانی کنار رفت. این دوره شرایط برای آرژانتین بهتر است. قهرمانی در کوپا آمه ریکا نخستین جام لیونل مسی با تیم ملی فوتبال کشورش بود و نوید روزهای درخشان وی در سالهای پایانی فوتبالش است. این تیم توانست پس از برزیل بعنوان تیم دوم آمریکای جنوبی جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاورد.

منبع: