پرافتخارترین ژیمناست آمریکایی مدال آزادی گرفت

سیمون بایلز مدال آزادی کشورش را در مراسمی از دستان رئیس جمهور این کشور دریافت کرد.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، سیمون بایلز به جوانترین دریافت کننده بالاترین افتخار غیرنظامی ایالات متحده یعنی مدال آزادی تبدیل شد.
سیمون بایلز با کسب ۳۲ مدال در مسابقات قهرمانی جهان و المپیک در طول دوران حرفه ای خود، به پرافتخارترین ژیمناست آمریکایی در تمام دوران تبدیل شد. وی همینطور به علت فعالیت هایش در مورد سلامت روان و مبارزه با تجاوز جنسی مورد تحسین قرار گرفت.
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: وقتی رقابت او را می بینیم، قدرت و عزم بی بدیل، لطف و جسارت را همزمان در حرکاتش می بینم.
در بازی های المپیک توکیو در تابستان ۲۰۲۱، وی در مسابقات تیمی در ژیمناستیک هنری نقره و در تمرینات روی تیر تعادل، برنز گرفت اما به علت وضعیت روحی شدید و مشکلات جهت گیری در فضا، در چهار مسابقه شرکت نکرد.
بایلز از سال ۲۰۰۷ آغاز به مسابقه دادن می کند و در سال ۲۰۱۱ در میان ژیمناستیک کارهای حرفه ای نوجوانان آمریکا قرار می گیرد. وی در آن سال در سطح ملی مقام سوم را کسب می کند و در سال ۲۰۱۲ قهرمان آمریکا می شود.
در سال ۲۰۱۳ سیمونه می تواند مقام نخستین زن آفریقایی – آمریکایی که در مسابقات قهرمانی جهان در تمامی اسباب مدال طلا کسب کرده است را به دست آورد. سیمونه درباره این قهرمانی خود در آن سال، اظهار داشت: فکر می کنم که این موفقیت می تواند برای دختران کوچک زیادی انگیزه ایجاد نماید که به باشگاه بروند و سخت تر تمرین کنند.
در سال ۲۰۱۵ بایلز، نخستین زن در جهان می شود که سه بار در مسابقات جهانی در تمامی ماده ها قهرمان می شود. وی در آن سال رکورد ۱۰ مدال طلا در مسابقات بین المللی را می شکند. در سال ۲۰۱۶ بایلز در مسابقات تمامی مواد، حرکات زمینی و پرش از خرک به قهرمانی می رسد و سهمیه حضور در المپیک ۲۰۱۶ ریو را کسب می کند و این شروع افتخارات این ورزشکار مطرح است.
در نهم آگوست ۲۰۱۶، بایلز با تیم ژیمناستیک آمریکا در المپیک ۲۰۱۶ مدال طلا کسب می کند. هواداران به تیم ژیمناستیک زنان آمریکا در المپیک ریو لقب The Final five را دادند.

منبع: