توافق آرسنال با سیتی بر سر خرید ژسوس

توپچی های لندنی با منچسترسیتی بر سر انتقال گابریل ژسوس به توافق رسیدند.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، باشگاه آرسنال درحال برنامه ریزی و تقویت تیم خود برای فصل آینده است. در همین راستا توپچی ها به جذب گابریل ژسوس نزدیک شده اند. باشگاه لندنی برای به خدمت گرفتن گابریل ژسوس با منچسترسیتی به توافق رسیده است. آرسنال برای نهایی کردن این انتقال باید ۴۵ میلیون پوند(معادل حدود ۵۲ میلیون یورو) به منچسترسیتی بپردازد.
آرسنال که فصل گذشته از راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا بازماند و در رده پنجم قرار گرفت، مدت ها بود به دنبال خرید یک مهاجم بود تا جانشین الکساندر لاکازت شود. چلسی و تاتنهام هاتسپر نیز به خرید این بازیکن علاقمند بودند.
گابریل ژسوس چهارمین خرید تابستانی آرسنال خواهد بود. تاکنون، لندنی ها توانسته اند مارکینیوس (سائوپائولو)، مت ترنر، دروازه بان(نیوانگلند) و فابیو ویرا(اف سی پورتو) را به خدمت بگیرند.
توپچی ها نخستین بازی خود در فصل جدید را مقابل کریستال پالاس برگزار می کنند.
ژسوس در ژانویه ۲۰۱۷ با مبلغ ۳۲ میلیون یورو از باشگاه برزیلی پالمیراس به منچسترسیتی پیوست. در آن جا او ۹۵ گل در ۲۳۶ بازی به ثمر رسانده بود. او با من سیتی چهار بار قهرمان انگلیس، سه بار جام اتحادیه و یک دفعه جام حذفی را به دست آورد. قرارداد او با سیتیزن ها تا سال ۲۰۲۳ اعتبار داشت. ارزش فعلی این بازیکن ۲۵ ساله در بازار توسط ترنسفرمارکت ۵۰ میلیون یورو برآورد شده است.