دورتموند جانشین هالند را از آژاکس خرید

فرم نو: سباستین هالر برای فصل جدید به تیم بوروسیادورتموند پیوست.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا و به نقل از بی ساکر، سباستین هالر مهاجم فصل قبل آژاکس هلند، بوروسیا دورتموند را برای فصل آینده تقویت خواهدنمود.
بوروسیا دورتموند جانشین ارلینگ هالند را که به منچسترسیتی مرفته است پیدا کرده است. انتقال سباستین هالر به دورتموند برای فصل قطعی است اما هنوز بطور رسمی اعلام نشده است. بر طبق این گزارش، هلندی ها ۳۱ میلیون یورو به اضافه پاداش برای مهاجم سابق آینتراخت فرانکفورت دریافت خواهند کرد. او باید در دورتموند فشار زیادی را تحمل کند چونکه اساسا با هالند مقایسه خواهد شد و باید دید این مهاجم چه عملکردی خواهد داشت.
هالر روز پنجشنبه معاینات پزشکی خودرا در دورتموند تکمیل و پشت سر گذاشت. مهاجم ۱.۹۰ متری بعد از جدایی هالند، حالا گزینه اول دورتموند در خط حمله خواهد بود. بعد از کریم آدیمی، نیکو شلاتربک، نیکلاس سوله، صالح اوزجان، مارسل لوتکا و الکساندر مایر، هالر هفتمین خرید تابستانی دورتموند خواهد بود.
هالر از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ برای آینتراخت فرانکفورت بازی کرد و بنا بر این با بوندسلیگا بسیار آشناست. در سال ۲۰۱۸ او با هسن قهرمان جام حذفی شد. در ژانویه ۲۰۲۱ سباستین هالر به آمستردام رفت. آژاکس مبلغ ۲۲.۵ میلیون برای این بازیکن به وستهام پرداخت کرد. قرارداد هالر با هلندی ها در حقیقت تا سال ۲۰۲۵ است.
به این ترتیب سباستین هالر و کریم آدیمی مهاجمان این فصل بوروسیا دورتموند هستند. آدیمی بازیکن فصل قبل سالزبورگ که تابستان امسال راهی دورتموند شد، در فصل قبل در ۴۲ بازی ۲۳ گل به ثمر رساند و ۷ پاس گل داد.

منبع: