مهر در گزارشی بررسی كرد؛ رئیسی که بالاخره لیسانس گرفت

به گزارش فرم نو ماجرای ابراهیم نوزایی و حضورش در فدراسیون چوگان که از خرداد سال ۹۸ شروع شد با برخی اتفاقات جدید وارد مرحله تازه ای شده اما آنچه همچنان تکراری می باشد، حضور غیرقانونی وی در این فدراسیون است.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، صندلی ریاست فدراسیون چوگان بعد از چند سال دست به دست شدن میان مدیران مختلف که بعنوان رئیس و سرپرست صاحب اختیار آن شدند، از ۱۹ خردادماه سال ۹۸ در اختیار ابراهیم نوزایی قرار گرفت؛ فردی که تا قبل از مجمع انتخاباتی کمتر نام و نشانی از وی در چوگان بود با این وجود انتظار می رفت با ورودش به فدراسیون بساط حواشی همیشگی و مستمر در این فدراسیون جمع شود اما خود وی که بعنوان «جانباز ۵۰ درصد» صاحب رای ریاست شده بود عامل حواشی جدیدی شد که به خاطر «فوق دیپلم» و «بازنشسته» بودن شروع شد.
رئیسی که بالاخره لیسانس گرفت!
حواشی در ارتباط با ریاست ابراهیم نوزایی در فدراسیون چوگان وقتی شروع شد که «بازنشسته» بودن و بخصوص مدرک تحصیلی «فوق دیپلم» داشتن او برملا شد؛ مواردی که اتفاقاً خودِ نوزایی هم هیچگاه آنها را کتمان نکرده است اما با وجود آنها وی برای ریاست ثبت نام کرد، تایید صلاحیت شد و حتی رای اکثریت مجمع انتخاباتی را هم گرفت و تا به امروز پیش رفته که حدود سه سال از ریاستش سپری شده و تازه مدرک تحصیلی اش را ارتقا داده است.
تازه ترین اطلاعاتی که خبرنگار مهر کسب کرده و سند آنرا هم در اختیار دارد، ابراهیم نوزایی ۲۱ اسفندماه سال قبل مدرک کارشناسی (ناپیوسته) خویش را دریافت کرده. این در شرایطی است که در بند ۴ از ماده ۶ آیین نامه قبلی انتخابات فدراسیون ها که انتخابات فدراسیون چوگان هم بر مبنای آن برگزار شد، حداقل مدرک مورد نیاز برای احراز پست ریاست داشتن مدرک «کارشناسی ارشد» یا همطراز مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان شده بود.
البته طبق تبصره اول همین ماده داوطلبینی که دارای سابقه حداقل یک دوره ریاست، نایب رئیسی (بانوان یا مردان)، و دبیری فدراسیون هستند یا افرادی که دارای گواهی ایثارگری (آزادگان، جانبازان و رزمندگان) هستند، می توانند با مدرک «کارشناسی» در انتخابات ثبت نام کنند.
البته که نوزایی هم بعنوان جانباز وارد انتخابات شد اما اگر هم جانبازی نوزایی ملاک مورد نظر برای مدرک تحصیلی او باشد، بازهم به این نتیجه منجر خواهد شد که ریاست وی در فدراسیون چوگان «منع قانونی» دارد چون وی با مدرک «فوق دیپلم» وارد انتخابات شد نه «کارشناسی»!

اقدام جدید برای گرفتن مجوز ادامه کار
علاوه بر مدرک تحصیلی یکی دیگر از مشکلات ابراهیم نوزایی برای ریاست در چوگان مبحث بازنشستگی بود. نوزایی که یک جانباز بازنشسته است برای ادامه فعالیت ملزم به دریافت «شناسه» از سازمان امور استخدامی کشور است. در همین راستا وی به تازگی طی مکاتبه با «مُطلبی» سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش، ضمن اشاره به بخشنامه سال ۹۷ سازمان امور اداری و استخدامی در مورد به کارگیری انتصاب بازنشستگان، مبحث دریافت شناسه را مطرح کرده است.
این مکاتبه در حالی صورت گرفته است که ابراهیم نوزایی پیش از این هم چنین اقدامی را انجام داده بود اما با مخالفت سازمان امور اداری و استخدامی کشور روبرو شده بود. این مورد را شهریورماه سال قبل ژاله فرامرزیان معاون وقت توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش در مکاتبه با مهدی علی نژاد معاون وقت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش اعلام نموده بود.
یک نفر غیرقانونی بودن ریاست چوگان را ببیند
به گزارش فرم نو به نقل از مهر، اقداماتی که ابراهیم نوزایی برای دریافت مدرک کارشناسی و شناسه انجام داده است موید همین است که ریاست وی از زمانیکه با انجام ثبت نام وارد گود انتخابات شد، غیرقانونی بوده است با این وجود معلوم نیست که چطور او توانست از مسیرهای سخت تایید صلاحیت گذشته و به مجمع و کسب رای اعتماد لازم از آن برسد.
معاون وقت ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش ریاست مجمعی که نوزایی از آن رای اعتماد گرفت را بر عهده داشت، قبل از آن هم مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها پیگیر روند برگزاری انتخابات و مطابقت داشتن آنها با قوانین بود. اما هیچ یک از این دو مدیر قدیمی ورزش که خود امروز ریاست دو فدراسیون را بر عهده دارند، مانع حضور غیرقانونی یک کاندیدا در انتخابات و تصدی ریاست وی نشدند.
این مساله «چینش روسای فدراسیون ها» در وزارت ورزش قبل را پررنگ می کند، موضوعی همیشه قابل انتقاد که انتظار می رود در وزارت جدید ورزش هیچ ردی از آن در انتخابات فدراسیون ها نباشد.
علاوه بر این انتظار می رود وزیر ورزش و معاون وی در توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای ورودی جدید به پرونده چوگان و ریاست آن داشته باشند و یک مرتبه برای همیشه اعمال نظر قانونی و شفاف خویش را در مورد آن اعلام و اجرا کنند.

منبع: