خواسته سربازان اوکراینی از فوتبالیست ها به جام جهانی صعود کنید

فرم نو: هافبک تیم ملی فوتبال اوکراین عنوان نمود سربازان این کشور هر روز برای بازیکنان پیام می دهند که تیم برای حضور در جام جهانی تمام تلاش خودرا انجام دهد.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، تاراس استپاننکو، هافبک تیم ملی فوتبال اوکراین روز جمعه اظهار داشت که بازیکنان این تیم با قلب و روح خود در انتخابی جام جهانی رقابت خواهند کرد چونکه سربازانی که هر روز تهاجم روسیه را دفع می کنند، از تیم می خواهند هر کاری که می توانند برای صعود به جام جهانی انجام دهند.
اوکراین که آخرین بار در ماه نوامبر(۶ ماه پیش) برابر بوسنی و هرزگوین به میدان رفت، مدت ها است که دیداری نداشته است. این تیم در مرحله نیمه نهایی پلی آف انتخابی جام جهانی در ابتدا به مصاف اسکاتلند خواهد رفت و برنده این مسابقه برای حضور در جام جهانی قطر به مصاف ولز خواهد رفت. هر دو دیدار در زمین حریفان انجام می شود. اوکراین ابتدا باید در گلاسکو بازی کند و سپس در صورت برنده شدن باید به دیدار ولز در کاردیف برود.
اوکراین در یک بازی دوستانه پس از اختتام رقابت های باشگاهی در فصل جاری مقابل بوروسیا مونشن گلادباخ به میدان خواهد رفت که نخستین بازی آنها بعد از حمله روسیه به این کشور است که مسکو آنرا “عملیات ویژه” می نامد.
استپاننکو درباره شرایط اوکراین برای حضور در جام جهانی اظهار داشت: هر روز پیام هایی از سربازان دریافت می نماییم. خیلی از سربازان، خیلی از مردم در اوکراین عاشق فوتبال هستند و آنها فقط یک خواسته دارند و درخواست آنها این است: لطفا هر کاری که می توانید برای رفتن به جام جهانی انجام دهید. برای کشور و برای آنها صعود به جام جهانی یک رویاست. این اتفاق مانند یک جشن ملی برای کشور خواهد بود. بنا بر این است که ما باید با تمام توان خود در انتخابی جام جهانی بازی نماییم. باید با قلب و روح مان در انتخابی جام جهانی شرکت نماییم. ما می دانیم در این شرایط صعود به جام جهانی چقدر برای مردم اوکراین و سربازان مهمست و ما تمام تلاش خودمان را در این راه خواهیم کرد.
تیم ملی فوتبال اوکراین هم اکنون در اسلوونی تمرین می کند و آماده حضور در این رقابت ها می شود.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار داشت: هر روز عکس ها و فیلم هایی درباره اتفاقات کشور می بینیم و واقعا دیدن این تصاویر دشوار است. ما به خوبی درک می نماییم که این بازی برای ما چه معنایی دارد و باید هر کاری که می توانیم انجام دهیم تا بهترین عملکرد خودرا نشان دهیم.
با تعلیق لیگ برتر اوکراین به سبب تهاجم روسیه، الکساندر پتراکوف، سرمربی تیم اظهار داشت که کار آنها هم اکنون خیلی مشکل شده است برای اینکه ماه هاست که هیچ تمرینی برای بازی نداشته اند. او نیز درباره شرایط تیم ملی اوکراین اظهار داشت: ما مدت هاست هیچ بازی رسمی نداشتیم و به سبب جنگ لیگ ما نیمه تمام ماند، بدین سبب مهم ترین چیز برای بچه های ما این است که همه تلاش خودرا در این بازی ها انجام دهند.
اوکراین در صورت صعود در گروه دوم رقابت ها با انگلیس، آمریکا و ایران هم گروه خواهد شد.

منبع: