برگزاری انتخابات با ۵ یا ۶ كاندیدا؟ بلاتکلیفی تنها کاندیدای زن انتخابات تیروکمان

فرم نو: در فاصله کمتر از سه هفته مانده به برگزاری انتخابات فدراسیون تیروکمان، تایید صلاحیت 5 نفر از کاندیداها نهایی شده است.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، طبق اعلام وزارت ورزش، برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون ها امسال از اردیبهشت ماه شروع خواهد شد و تیروکمان هم فدراسیونی است که به خاطر زمان اتمام دوره ریاستش، در نوبت اول این انتخابات قرار دارد.
دوره ریاست غلامرضا شعبانی در فدراسیون تیروکمان ۱۸ اردیبهشت ماه تمام می شود و در اقدامی نادر مجمع انتخاباتی این فدراسیون دقیقا در همان روز برگزار می شود؛ شاید دلیل این این مساله عمل به دستورالعمل شرایط اختصاصی نامزدهای دارای شرط وثاقت و امانت، نحوه ثبت نام و رای گیری برای داوطلبان پست های هیات رئیسه برای ثبت نام بموقع از کاندیداها باشد.
در این دستورالعمل بر انجام پروسه نام نویسی از کاندیداها در فاصله زمانی ۱۲۰ روز قبل از اتمام دوره ریاست فدراسیون تاکید گردیده است. به همین دلیل دی ماه سال قبل ثبت نام کاندیداهای فدراسیون تیروکمان انجام شد و فرآیند تایید صلاحیت آنها ادامه داشت تا امروز که زمان انتخابات مشخص شده است و ۵ نفر هم برای حضور در آن مجوز نهادهای ذی صلاح را گرفته اند.

در مهلت ۱۰ روزه ای که برای نام نویسی از کاندیداهای فدراسیون تیروکمان تعیین شده بود ۱۳ نفر متقاضی ریاست در این فدراسیون شدند. از این میان و پس از برگزاری جلسه کمیته تطبیق و تجدیدنظر پرونده افرادی مانند امید نجاری، کریم صفایی، امیر یگانه، حشمت الله کاظمی، مهدی خسروی، علیرضا رشیدی و محمدحسن شیخ کنار گذاشته و پرونده ۶ کاندیدای دیگر جهت تایید صلاحیت نهایی برای مراجع ذی صلاح ارسال شد.
امروز و در فاصله کمتر از سه هفته مانده به زمان مصوب برای تشکیل مجمع انتخاباتی فدراسیون تیروکمان این مراجع در مورد غلامرضا شعبانی بهار، حجت الله واعظی، رضا کیارستمی، محسن باقریان و محمد علی حسینی رای به حضور در انتخابات بعنوان کاندیدای ریاست داده اند اما هنوز در تنها کاندیدای خانم این انتخابات یعنی سکینه قاسم پور رای مثبتی صادر نشده است.
البته تجربه گویای این مهمست که صلاحیت کاندیداها همیشه همزمان اعلام نمی گردد و گاهی کاندیداها در فاصله کوتاه چند روزه تا زمان انتخابات تاییدیه صلاحیت خودرا دریافت می کنند.
در هر صورت این که انتخابات ۱۸ اردیبهشت ماه فدراسیون تیروکمان که سراغاز مجامع انتخاباتی فدراسیون ها امسال است حداقل با ۵ کاندیدا و حداکثر با ۶ کاندیدا انجام خواهد شد.
دوره ریاست قانونی غلامرضا شعبانی بهار در تیروکمان دقیقا در همین روز تمام می شود. وی در مجمع انتخاباتی سال ۹۷ باکسب ۲۹ رای ریاست این فدراسیون را عهده دار شد.

منبع: