سیلوا: : مسئولیت حضور در جام جهانی روی دوش همه است

فرم نو: برناردو سیلوا اذعان کرد که پرتغال برای راهیابی به جام جهانی تحت فشار قرار دارد اما اطمینان داد تیمش می تواند با این چالش سخت کنار بیاید.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا و به نقل از بی ساکر، پرتغال روز پنجشنبه در مرحله نیمه نهایی پلی آف جام جهانی قطر ترکیه را ۳-۱ شکست داد، در دیگر دیدار این مرحله، ایتالیای روبرتو مانچینی به مقدونیه شمالی باخت. بدین سان پرتغال و مقدونیه باید برای کسب سهمیه جام جهانی با هم دیدار کنند.

تیم فرناندو سانتوس در استادیوم دراگائو به برتری خانگی نیاز دارد. قهرمان یورو ۲۰۱۶ می خواهد برای ششمین دوره متوالی جام جهانی جواز حضور در این رقابت ها را به دست بیاورد. پرتغال قبلاً در سه تورنمنت متوالی بین سالهای ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۸ در جام جهانی حضور نداشت.

سیلوا، ستاره منچسترسیتی اصرار کرد که بازیکنان پرتغال از تجربیات باشگاهی خود استفاده می کنند تا در روز سه شنبه مقابل مقدونیه شمالی، انتظارات را برآورده کنند.

سیلوا در نشست خبری قبل از بازی اظهار داشت: مسئولیت حضور در جام جهانی روی دوش همه است و همه تلاش می نماییم انتظارات را در دیدار برابر مقدونیه برآورده نماییم. فشار از این نظر وجود دارد و ما آنرا می پذیریم و برابر ایتالیا، مقدونیه شمالی یا هر تیم دیگری هم همین طور خواهد بود. ما به فشار در باشگاه هایمان عادت کرده ایم.

او در ادامه اظهار داشت: البته داشتن بازیکنانی با تجربه در بازی های تعیین کننده کمک می نماید. با این وجود برابر تیمی بازی می نماییم که دوره قبل شگفتی ساز شد و توانست ایتالیا را حذف کند. آنها الان انگیزه زیادی دارند و از روحیه بسیار خوبی برخوردار می باشند. بطور معمول شکست دادن چنین تیم هایی در فوتبال کار آسانی نیست ولی باید تمام تلاش خودمان را بکنیم تا این حریف را شکست دهیم و به جام جهانی صعود نماییم.

مقدونیه شمالی به نخستین جام جهانی در تاریخ ۲۷ ساله خود چشم دوخته است. این تیم سال قبل به یورو ۲۰۲۰ راه یافته بود و سیلوا می داند که تیم بلاگوجا میلوفسکی به هیچ وجه ساده نخواهد بود. مقدونیه شمالی چهار بازی از پنج بازی اخیر خارج از خانه خودرا برده است، دو مورد از آنها در مقابل دو تیم آلمان و ایتالیا بوده است.

سیلوا در بخش پایانی صحبت های خود اظهار داشت: ما تیمی هستیم که موقعیت های زیادی خلق می نماییم. همین طور می دانیم که باید ضد حملات حریف را کنترل نماییم و بهترین راه برای انجام این کار، حرکت دادن خوب توپ در زمین است. ما می دانیم که کار دشواری در پیش داریم، اما تمام تلاش خودرا می نماییم تا بر حریفی که می دانیم اساسا مشکلاتی برای ما به وجود می آورد غلبه نماییم. فوتبال ۹۰ دقیقه است، هر اتفاقی ممکنست بیفتد و مطمئنیم که کار خیلی مشکل خواهد بود.

موتینیو دیگر بازیکن پرتغال نیز به خبرنگاران اظهار داشت: به شما دروغ نمی گویم. همه ما انتظار داشتیم ایتالیا حریف ما باشد. فوتبال امروز متفاوت می باشد، هر تیمی می تواند در این سطح برنده شود. نام ها و رکوردها دیگر مهم نیست. مقدونیه شمالی تیم فوق العاده دارد و تمام تلاش خودرا می کند ولی ما مصمم به صعود هستیم.

منبع: