انتقاد رئیس اتحادیه فوتبال روسیه از یوفا به علت گرفتن میزبانی فینال

به گزارش فرم نو یوفا با انتقال فینال لیگ قهرمانان اروپا از سن پترزبورگ به پاریس به حملات روسیه به اوکراین واکنش نشان داد.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا و به نقل از تایمز، بعد از حمله روسیه به اوکراین، اتحادیه فوتبال اروپا جلسه فوق العاده کمیته اجرایی را در روز جمعه تشکیل داد و بر این اساس پاریس و ورزشگاه استادوفرانس را به جای سن پترزبورگ، بعنوان میزبان فینال لیگ قهرمانان انتخاب نمود. یوفا با انتقال فینال لیگ قهرمانان اروپا از سن پترزبورگ به پاریس به حملات روسیه به اوکراین واکنش نشان داد.
الکساندر دیوکوف، رئیس اتحادیه فوتبال روسیه و مدیرعامل گازپروم از انتقال فینال لیگ قهرمانان اروپا از سن پترزبورگ به پاریس انتقاد نمود. او اظهار داشت: ما معتقدیم که تصمیم برای گرفتن میزبانی فینال لیگ قهرمانان به علل سیاسی دیکته می شود. فدراسیون فوتبال روسیه همیشه به اصل دور نگه داشتن ورزش از سیاست پایبند است و ازاین رو نمی تواند از این تصمیم حمایت کند.
یوفا سپس از امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه برای کمک تشکر کرد. دیوکوف از سال ۲۰۲۱ عضو کمیته اجرایی یوفا بوده است وگازپروم بعنوان حامی مالی مهم کنفدراسیون فوتبال اروپا یوفا شناخته شده است.
همینطور باشگاه های روسیه ای و اوکراینی و تیم های ملی روسیه و اوکراین، بازی های خانگی خویش را تا اطلاع ثانوی در زمین بی طرف برگزار خواهند کرد.

منبع: