انصراف لهستان از بازی با روسیه در انتخابی جام جهانی فوتبال!

فرم نو: گزارش ها حاکی از آنست که تیم ملی فوتبال لهستان در نظر دارد از بازی پلی آف مقدماتی جام جهانی مقابل روسیه به سبب جنگ با اوکراین خودداری کند.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا و به نقل از تایمز، جنگ با اوکراین نتایج بیشتری برای فوتبال و ورزش روسیه دارد. همانطور که سزار کولزا رئیس اتحادیه فدراسیون فوتبال لهستان بامداد شنبه در توییتر اعلام کرد، تیم ملی فوتبال لهستان می خواهد بازی پلی آف جام جهانی مقابل روسیه را تحریم کند. وی در این دفعه نوشت: “دیگر حرفی نیست، وقت آن رسیده است. باتوجه به تشدید تجاوزات روسیه به اوکراین، تیم ملی لهستان قصد ندارد در بازی پلی آف مقابل روسیه بازی کند”.
قرار است برنده دیدار روسیه و لهستان در ۲۴ مارس (۴ فروردین) با برنده بازی جمهوری چک و سوئد دیدار کند تا یک تیم راهی جام جهانی شود.
روبرت لواندوفسکی مهاجم بایرن نیز حمایت خودرا بوسیله توییتر به اشتراک گذاشت. این فوتبالیست جهان اظهار داشت: “تصمیم درستی است! نمی توانم تصور کنم در صورتیکه تجاوزات مسلحانه در اوکراین ادامه دارد، در مقابل تیم ملی روسیه بازی کنم. فوتبالیست ها و هواداران روسیه در این مورد مسئولیتی ندارند. اما ما نمی توانیم وانمود نماییم که هیچ اتفاقی رخ نداده است”.
مذاکرات با فدراسیون های سوئد و چک در حال انجام می باشد تا یک موضع مشخص ایجاد و به فیفا ارسال شود.

منبع: