توضیح رئیس فدراسیون دانشگاهی درباره اعزام های جهانی و آسیایی

به گزارش فرم نو رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی اظهار داشت: اعزام به مسابقات جهانی و آسیایی به بخش های آموزش عالی و هیات های استانی واگذار می شود.

به گزارش فرم نو به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، به منظور هماهنگی و بررسی تقویم رقابت های قهرمانی دانشجویان جهان و جام جهانی دانشگاهی ۲۰۲۲ فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی (فیزو) جلسه آنلاین مدیران کل تربیت بدنی بخش های آموزش عالی و روسای هیات های ورزش های دانشگاهی استانی به مدت دو روز برگزار گردید.
هادی بشیریان رئیس فدراسیون ورزش های دانشگاهی در این نشست اظهار داشت: سیاست فدراسیون جهت شرکت در مسابقات جهانی و آسیایی با عنایت به توانمندی آنها و بهره گیری از امکانات مادی و معنوی و نیروی انسانی متخصص در بخش ها واستان ها بعضی از اعزام های برون مرزی به آنها واگذار می شود.
وی تصریح کرد: برای مشارکت هرچه بیشتر بخش ها و هیات ها در برنامه های فدراسیون هر بخش و یا استانی که متقاضی وتوانایی اعزام رشته ای را داشته باشد بعد از بررسی های لازم به آنها واگذار خواهد شد و فدراسیون هم هماهنگی و پشتیبانی های لازم را انجام خواهد داد.
بشیریان افزود: واگذاری اعزام تیم های ورزشی به استان ها علاوه بر این که مسابقات دانشجویی رونق پیدا می کند، انسجام وتقویت ساختار بخش های مختلف در استان ها را در بر خواهد داشت و مسابقات دانشگاهی هم با انگیزه بیشتری برگزار می شود.
رئیس فدراسیون دانشگاهی یاد آور شدند رویکرد جدید فیزو توسعه فعالیتهای توسط دانشگاه ها است که به صورت جام جهانی در سال ۲۰۲۲ میلادی در رشته های هندبال، پاور لیفتینگ، فین سویمینگ و ورزش های رقابتی (ووشو، کشتی آزادوفرنگی، سامبو، موی تای، کاراته و بوکس ) برگزار خواهند شد که در این خصوص دانشگاه ها محور اصلی می باشند.
در ادامه حاضران در جلسه پیشنهادات و نظرات خویش را مطرح نمودند و مقرر شد تا مدیران کل تربیت بدنی بخش ها و روسای هیات ها ضمن بررسی تقویم اگر آمادگی اعزام رشته ای را دارند را به فدراسیون اعلام کنند تا هماهنگی های لازم با فدراسیون بین المللی ورزش دانشگاه ها FISU وکمیته های برگزاری مسابقات در کشورهای مختلف صورت گیرد.
مسابقات جهانی در سال ۲۰۲۲ در رشته های اسکی جهت یابی، صحرا نوردی، اسکواش، صخره نوردی، فوتسال، گلف، جهت یابی، کانو، سه گانه، شطرنج و پنج گانه برگزار می شود.

منبع: