رونمایی از لوگوی یورو ۲۰۲۴ از طرف یوفا

یوفا از لوگوی جام ملت های فوتبال 2024 رونمایی نمود.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا و به نقل از استار، کمتر از ۱۰۰۰ روز پیش از شروع مسابقات قهرمانی اروپا ۲۰۲۴ در آلمان، یوفا شامگاه سه شنبه در برلین لوگوی رسمی مسابقات را ارائه نمود. یورو ۲۰۲۴ در ماه ژوئن و جولای ۲۰۲۴ در ۱۰ شهر آلمان برگزار می گردد.

مسابقات قهرمانی اروپا در آلمان درحال شکل گیری است. این لوگو از شکل سقف ورزشگاه المپیک الهام گرفته است و از رنگهای همه ۵۵ اتحادیه عضو یوفا تشکیل شده است. در وسط جام قهرمانی قرار دارد. شعار مسابقات: “متحد در قلب اروپا” است.

این لوگو توسط طراحان پرتغالی طراحی شده است.

فیلیپ لام رییس کمیته سازماندهی مسابقات و الکساندر چفرین رییس یوفا جام قهرمانی اروپا را با هم به ورزشگاه المپیک بردند. لام اظهار داشت: یک لوگوی زیبا و رنگارنگ با رنگهای زیاد. ما می خواهیم در سه سال آینده یک مهمانی را با هم جشن بگیریم و میزبان خوبی باشیم.

برای نخستین بار از جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان میزبان یک رویداد فوتبالی است. مکان های برگزاری این مسابقه عبارتند از دورتموند، برلین، دوسلدورف، فرانکفورت، گلزنکرشن، هامبورگ، کلن، لایپزیگ، مونیخ و اشتوتگارت.

قرعه کشی نهایی در دسامبر ۲۰۲۳ در هامبورگ انجام می شود.

هنوز برنامه های مشخصی در خصوص این که بازی های مهمی مانند دیدارهای تیم ملی آلمان، بازی افتتاحیه یا فینال در کجا برگزار می گردند منتشر نشده است.