اظهارنظر معاون وزیر درباره وضعیت بانوی تاریخ ساز وزنه برداری

سمنان  معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به مشکلات پیش آمده برای وزنه بردار تاریخ ساز زن ایرانی اظهار داشت: فعلا منتظر نظر پزشکان هستیم.
جمشید تقی زاده که بمنظور معارفه مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان به سمنان سفر کرده در دیدار با استاندار سمنان با اشاره به موفقیت وزنه بردار زن ایرانی که برای نخستین بار در ورزش بانوان رخ داد به مشکلات پیش آمده برای این وزنه بردار بانو پرداخت و اظهار داشت: دختر وزنه بردار کهگیلویه و بویراحمدی توانست سهمیه المپیک را برای کشور جذب نماید اما تا روشن شدن وضعیت ایشان باید منتظر نظر پزشکان بود.
وی از سالیان اخیر بعنوان دوران طلایی ورزش کشور نام برد و اضافه کرد: در ضمن دولت تدبیر و امید اقدامات ارزشمندی در بخش های مختلف ورزشی صورت گرفت که این مدت را می توانیم دوران طلایی ورزش کشور بنامیم.
معاون وزیر ورزش و جوانان افزود: در طول این مدت هم در بخش زیرساخت های ورزشی اتفاقات خوبی انجام شد و هم در سایر موارد مربوط به ورزش رخدادهای مبارکی در جای جای کشور شکل گرفت.
وی از راه اندازی بیش از ۲۰۰۰ زمین چمن مصنوعی و 6000 خانه ورزش روستایی در ضمن دوران خدمات دولت تدبیر و امید آگاهی داد و اشاره کرد: در ضمن این مدت بیشترین سالن های ورزشی 6000 نفره و استادیوم های ۱۵ هزار نفره و مجموعه های ورزشی در شهرها و روستاهای کشور به فرجام رسید.
تقی زاده به افزایش سهمیه های کشورمان از المپیک در این دولت پرداخت و افزود: خوشبختانه در المپیک و پارالمپیک پیش رو نیز ورزشکاران بیشتری را به نسبت دوره های گذشته اعزام خواهیم کرد.
وی به موفقیت اخیر تیم ملی فوتبال اشاره و اشاره کرد: در مسابقات فوتبال، ورزشکاران و بازیکنان خوب تیم ملی فوتبال با تلاش ویژه در بحرین کاری را به انجام رساندند که سبب خوشی و رضایت مردم شد.
معاون وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: در ضمن دوران وزارت دکتر سلطانی فر، خدمات ارزشمندی از طرف ایشان شکل گرفت و تلاش ویژه ای به انجام رسید.
وی ادامه داد: برای نخستین بار و بعد از ۵۰ سال، مصوبه لایحه شرح وظایف ورزش با حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی ابلاغ گردید که بر این اساس شورای عالی ورزش به ریاست رییس جمهور و همین طور در سطح استانها نیز شورای عالی ورزش به ریاست استانداران تشکیل و سیاستگذاری ورزش تمام دستگاهها بر عهده ورزش و جوانان خواهد بود.
وی ابراز امیدواری کرد: ورزشکاران و نمایندگان کشورمان در مسابقات المپیک پیش رو بتوانند پرچم ایران را بارها و بارها به اهتزاز درآورند
معاون وزیر ورزش یادآوری کرد: در مسابقات المپیک مجموعا ۶۷ ورزشکار حضور دارند که به نسبت دوره گذشته سهمیه بیشتری است.
تقی زاده با اعلان اینکه خوشبختانه در بخش قهرمانی اتفاقات خوبی در سطح کشور به انجام رسیده است به افزایش قابل توجه تشکل های مردم نهاد ورزشی اشاره نمود و افزود: در بخش جوانان تا قبل از دولت تدبیر و امید ۸۳ سازمان مردم نهاد رسمی مشغول به فعالیت بودند اما امروز بالای ۳۵۰۰ سمن ثبت شده است.
وی با اعلان اینکه وزارت ورزش و جوانان در توسعه نیروی انسانی تلاش ویژه ای را به انجام رساند به استعدادهای ورزشی در استان سمنان پرداخت و اظهار نمود: امیدواریم در استان سمنان بعنوان یکی از پایگاه های بسیارخوب ورزشی در سطح کشور و بواسطه نزدیکی با تهران، بتوانیم شاهد تربیت و رشد جوانان ورزشکار و ارتقائ شاخص ورزش در این استان باشیم.
در آیینی با حضور معاون وزیر ورزش، علوی بعنوان مدیر کل ورزش و جوانان استان سمنان معرفی و از خدمات 6 ماهه مرادی سرپرست اداره کل ورزش استان و معاون جوانان این اداره کل تقدیر گردید.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا- بتازگی با درخشش «پریسا جهانفکریان» در دسته فوق سنگین، اولین سهمیه المپیک برای وزنه برداری زنان ایران ثبت گردید. این بانوی تاریخ ساز بتازگی یک عمل جراحی داشته وهمین حضور وی را در المپیک توکیو با ابهام روبرو کرده بود.