مسعود سلطانی فر: فوتبال با وجود بی عدالتی ها درخشید

به گزارش فرم نو وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه از عملکرد ورزش پس از انقلاب دفاع می کند، اظهار داشت: در المپیک لندن و ریو بهترین نتایج ورزش ایران بعد از انقلاب رقم خورد.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، مسعود سلطانی فر در مراسم رونمایی از سردیس قهرمانان المپیک و پارالمپیک ضمن تبریک ولادت امام رضا (ع) اظهار داشت: تا امروز ۱۶ دوره در المپیک حضور داشتیم که ماحصل آن ۱۹ مدال طلا بوده است، ۱۵ مدال از این تعداد طلا پس از انقلاب به دست آمده است.
وی افزود: بعنوان وزیر ورزش بر خود واحب می دانم از عملکرد ورزش پس از انقلاب دفاع کنم و این تعداد مدال طلای المپیک پس از انقلاب هم گواه همین است.
وزیر ورزش اشاره کرد: نتایج ورزش ایران در المپیک لندن و ریو بهترین نتایج ورزش ایران در ادوار مختلف المپیک بوده است که نتیجه تلاش مجموعه دولت ها و به ویژه دولت یاردهم و دوازدهم بوده است.
سلطانی فر با تاکید بر این که کارنامه ورزش پس از انقلاب درخشان است، خاطرنسان کرد: ورزش ایران همیشه طی سالهای قبل در آسیا جزو ۵ -۴ کشور اول دنیا بوده و در جهان هم حدود رده ۲۰ را داشته است. البته که ظرفیت ما بالاترین است.
وی به موفقیت تیم ملی فوتبال در انتخابی جام جهانی که با وجود بی عدالتی ها به دست آمد، افزود: فوتبال ایران در چهار بازی ۴ پیروزی درخشان کسب نمود، در بحرین تیم این کشور را شکست دادیم و عراق را پس از ۲۰ سال بردیم، این هم نشان از کوشش های انجام شده است.
سلطانی فر با اشاره در پیش بودن بازی های المپیک اظهار داشت: بیش از ۲۰۰ کشور عضو فدراسیون جهانی بسکتبال و والیبال هستند و فقط ۱۲ تیم از این تیم ها راهی المپیک می شوند که ایران یکی از آنهاست.
وی همین طور اظهار داشت: ما تا حالا ۶۵ سهمیه کسب کردیم که بیشترین سهمیه ورزش ایران در ادوار حضور در المپیک بشمار می رود. امیدوارم در توکیو کارنامه ای به دست بیاید که نشان دهنده کوشش های صورت گرفته باشد.

منبع: