رئیس فدراسیون اعلام كرد چرا زنان دوومیدانی به قزاقستان اعزام نشدند؟

رئیس فدراسیون دوومیدانی می گوید قرار بوده که فرازنه فصیحی هم به جام کازانف اعزام شود اما کشور میزبان به این ورزشکار دعوتنامه نداده است.

به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، تیم ملی دوومیدانی ایران متشکل از چهار ورزشکار و یک مربی راهی مسابقات جام کازانف قزاقستان شد.

سجاد هاشمی در ۴۰۰ متر، مهدی پیرجهان در ۴۰۰ متربامانع، شاهین مهردلان در پرتاب وزنه و حمیدرضا کیا در ماده پرش سه گام نمایندگان اعزامی ایران هستند. اما در فهرست اعزامی نام هیچ یک از زنان به چشم نمی خورد.

هاشم صیامی در گفتگو با ایسنا به نفرات اعزامی اشاره و بیان نمود: جام کازانف امتیاز بالایی دارد و این چهار ورزشکار کسانی هستند که رنکینگ شان خوب است و شانس کسب سهمیه المپیک را دارند. در نتیجه با این هدف اعزام شده اند.

رئیس فدراسیون در مورد عدم حضور زنان در فهرست اعزامی اظهار داشت: قرار بود خانم فصیحی و آقای مقدم هم اعزام شوند اما متاسفانه از کشور قزاقستان برایشان دعوتنامه ارسال نشد.

صیامی در این مورد بیان نمود: لیستی ۸ نفره شامل ورزشکار، مربی و سرپرست به قزاقستان ارسال کردیم که خانم فصیحی و آقای مقدم را دعوت نکردند و نمی دانم دلیل آن چیست.

منبع: