برای حضور در توكیو؛ اقدام جوانمردانه قایقران مرد

به گزارش فرم نو بهمن نصیری قهرمان روئینگ سنگین وزن آسیا فرصت حضور در بازیهای المپیک را در اختیار نازنین ملایی قرار داد.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، بعد از کسب دو عنوان نایب قهرمانی در مسابقات روئینگ سهمیه المپیک ژاپن توسط بهمن نصیری و نازنین ملایی و سهمیه بندی فدراسیون جهانی روئینگ در خصوص انتخاب و معرفی یکی از این دو توسط فدراسیون، علیرغم جلسات مختلف کمیته فنی و نظر خواهی از مربیان و صاحب نظران، بررسی نتایج دو قهرمان در مسابقات قهرمانی آسیا ۱۳۹۹، کسب سهمیه المپیک ۱۴۰۰، رکوردهای تمرینی و حتی استانداردسازی رکوردهای کسب شده با حریفان در مسابقات فوق الاشاره و رکوردهای جهانی و المپیک اختلاف مفهوم داری مشاهده نشد.
در این بین آقای بهمن نصیری قهرمان روئینگ تک نفره سنگین وزن آسیا با رفتاری جوانمردانه فرصت را در اختیار خانم ملایی قرار داده و در این انتخاب بسیار دشوار یاری رسان فدراسیون شد.
نصیری طی پیامی به روابط عمومی فدراسیون قایقرانی اعلام نمود: با عنایت به قوانین پیچیده فدراسیون جهانی در خصوص انتخاب یک نفر از بین من و خانم ملایی، علیرغم شانس بالاتری که جهت انتخاب شدن دارم. به منظور کاهش فشار بر فدراسیون و شخص دکتر سهرابیان از این چالش فرساینده کناره گیری می نمایم.
فدراسیون قایقرانی ضمن اعلام قدردانی و ارج نهادن به تلاشهای این پهلوان عزیز طی سالهای اخیر در اردوهای شبانه روزی، موفقیت روز افزون ایشان را آرزومند است.

منبع: