شاهكاری دیگر از فدراسیون سقوط فوتبال ملی زنان به لیگ یك!

به گزارش فرم نو در حالیکه فوتبال زنان ایران در آستانه رویداد مهم جام ملت های زنان آسیا قرار دارد، تیم ملی تعطیل و ملی پوشان و سرمربیان این تیم هم در لیگ دسته یک مشغول فعالیت هستند.
به گزارش فرم نو به نقل از ایسنا، بلاتکلیفی و بی توجهی به تیم ملی فوتبال زنان ایران سبب شده تا ملی پوشان با آخر لیگ برتر، در لیگ دسته یک پا به توپ شوند و سرمربیان تیم ملی زیر ۱۶ سال و بزرگسال هم در این سطح تیم داری کنند. در صورتی که تیم ایران تا کمتر از ۶ ماه دیگر باید در رقابت های مقدماتی جام ملت های زنان آسیا به میدان برود، اما بی توجهی مسؤلان فدراسیون فوتبال سبب شده تا زنان در نبود تیم ملی به دسته یک وارد شوند.
سمانه چهکندی، زهرا سربالی، بهناز طاهرخانی، شبنم بهشت، ملیکا متولی، فاطمه متولی، افسانه چترنور(خانم گل لیگ برتر فوتبال زنان ایران)، عارفه سیدکاظمی، فاطمه امینه برازجانی و همینطور ژاله طوفانپور(خانم گل لیگ ساحلی) بازیکنان ملی پوش حاضر در لیگ یک هستند که رقابت های آن در حال برگزاری است. از طرفی مریم آزمون سرمربی تیم ملی بزگسالان ایران در مقدماتی انتخابی المپیک و شادی مهینی مربی تیم زیر ۱۶ سال هم هدایت دو تیم از لیگ یک را برعهده گرفته اند.
این اتفاق به دنبال اوضاع اسفبار فوتبال زنان افتاده است؛ آخرین باری که تیم ملی ایران در یک مسابقه رسمی به میدان رفت به ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ و مرحله دوم انتخابی المپیک برمی گردد که با شکست چهار بر یک برابر چین تایپه از صعود به مرحله نهایی بازماند و حذف شد. از آن زمان تیم ملی تعطیل شد و هیچ فعالیتی نداشت تا اینکه ۲۸ آذر ۹۹ از رنکینگ فیفا هم بیرون رفت.
بازیکنان و مربیان در حالیکه باید در اردوی آماده سازی تیم ملی برای جام ملت های آسیا باشند، درگیر لیگ یک شده اند که نتیجه بی توجهی مسؤلان فدراسیون است. شهره موسوی نایب رییس جدید این فدراسیون ظاهرا به جای برنامه ریزی برای فوتبال زنان مشغله های کاری خود در باشگاه و شرکت بازاریابی خویش را در اولویت قرار داده است.
او که یک مرتبه در لیگ فوتبال و یک مرتبه در لیگ فوتسال با دسته گل راهی ورزشگاه شد، نشان داده در زمینه تبلیغات به خوبی عمل می کند، اما مثل اینکه سررشته ای از فوتبال و فوتسال زنان ندارد، چون هر مدیر ورزشی که اندکی از این بخش شناخت و از مشکلات آن آگاهی داشته باشد، می داند حالا تیم ملی در موقعیتی حساس قرار دارد و باید هر چه زودتر نسبت به تشکیل آن و آغاز اردوها اقدام گردد.
موسوی که این روزها کمتر در دفتر فدراسیون حضور دارد وحتی شنیده شده که فعالیتهای فوتبال زنان را به دفتر کار خود در شرکت بازاریابی اش منتقل کرده است با بی توجهی خود فرصت آماده سازی را از تیم ملی می گیرد و به رسم مدیران سابق هم پاسخگوی عملکرد خود نیست.