تشریح اهداف فدراسیون نجات غریق و غواصی از جانب نایب رییس بانوان

به گزارش فرم نو نایب رییس امور بانوان فدراسیون نجات غریق و غواصی با تکیه بر ظرفیت های این رشته در بخش بانوان اظهار داشت: باید به دور از نگاه جنسیت گرا باشیم تا بتوانیم به اهدافمان برسیم.

به گزارش فرم نو به نقل از مهر، شادی قیاسی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی با تکیه بر اینکه با نگاه واقع بینانه، برنامه ها و فعالیتهای بخش بانوان را دنبال خواهد نمود تا جایگاه بانوان در این فدراسیون تقویت شود، در مورد مهم ترین اهداف موردنظر در این بخش توضیح داد.
وی با اشاره به اینکه بانوان جمعیت قابل توجهی از مدرسان، منجیان و داوران آموزش دیده را به خود اختصاص می دهند، تصریح کرد: با داشتن چنین سرمایه ای که از نیازهای ابتدایی برای پیگیری برنامه ها و اهداف است، کارهای بزرگی را در نظر گرفته ایم با این توضیح که برای انجام این کارها و در آغاز راه باید قدم های کوچکی برداشته شود.
نایب رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در امور بانوان با تاکید باردیگر بر اینکه می خواهیم با برداشتن قدم های کوچک به اهداف بزرگ برسیم، خاطرنشان کرد: نجات غریق و غواصی یک فدراسیون و رشته المپیکی نیست که در آن دستیابی به مدال و کاپ هدف باشد، ما در یک فدراسیون نظارتی فعال هستیم و یکی از اولویت های مهم هم تربیت نجات غریق، نجات جان افراد و نظارت بر اماکن است. در همه این بخش ها بانوان و توجه به ظرفیت های این بخش مورد تاکید است.
قیاسی که در تاریخ نجات غریق و غواصی ایران بعنوان نخستین بانو ریاست یک هیات استانی (کرمانشاه) را بر عهده گرفت، افزود: حمایت کامل از بانوان منجی در تمام بخش های نجات غریق، آموزش، غواصی، آب درمانی … مورد تاکید است. باید برابر گرایی جنسیتی در فدراسیون حاکم باشد تا بتوانیم حرکت رو به جلویی داشته باشیم. خوشبختانه با تیم مدیریتی کار می نماییم که از این نگاه حمایت کامل دارند.
وی همینطور با تکیه بر مباحث آموزشی و تاثیرگذاری که در پیشبرد اهداف و برنامه ها دارند، خاطرنشان کرد: سیستم آموزشی و همسان سازی و یکسان سازی آن یکی از اولویت های کاری در فدراسیون جدید بشمار می رود که در بخش بانوان هم اعمال می شود. البته که با عنایت به پیشروی ثانیه ای علم و امکانات و شرایط داخلی، شاید همراه شدن موازی با علم روز دنیا کمی سخت باشد اما بر ضرورت در اختیار داشتن همزمان تجربه و علم آکادمیک برای تربیت و داشتن مدرسین توانمند تاکید داریم.
نایب رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در امور بانوان همینطور بر نظم کاری و دوری از هرگونه غرض ورزی در حیطه کاری خود تصریح کرد و اظهار داشت: امروز کمبودها و ضعف هایی را در این رشته شاهد می باشیم که البته آنرا به حساب کم کاری در گذشته نمی گذاریم. معتقدیم افرادی که پیش از این، مدیریت این رشته در حوزه های مختلف را بر عهده داشتند تلاش لازم را داشته اند اما با نگاه متفاوت و خاص خود؛ حرکت های جدید در مجموعه فدراسیون باید بگونه ای باشد که آنچه از نگاه ما کمبود و ضعف به حساب می آید، برطرف شود. قاعدتاً پس از اعمال هر تغییری مقاومت هایی ایجاد می شود اما با برنامه ریزی، اهداف خویش را به شکل جدی پیگیری می نماییم.
وی بر ضرورت ارتباط مستمر با هیات های استانی برای رسیدگی به فعالیت بخش بانوان تصریح کرد و اظهار داشت: برای پشت میز نشینی به فدراسیون نیامده ام. هر کاری لازم باشد حتی خارج از حیطه اختیاراتی که بعنوان نایب رییس بانوان دارم، انجام می دهم. امکان دارد در استان ها خواسته هایی مد نظر باشد که نتوانند خود پیگیر آن از ریاست هیات شوند. بنابراین ارتباط با هیات ها و پیگیری وضعیت آنها از مهم ترین برنامه هایم است.
قیاسی اظهار داشت که در این حوزه تمام استان ها در یک سطح در نظر گرفته خواهند شد نه اینکه فقط استان های اصلی و مرکزی مورد توجه باشند.

منبع: