بانوی دونده كم بینا به دنبال سهمیه پارالمپیك با هزینه شخصی

به گزارش فرم نو تنها بانوی دونده کم بینا در حالی خویش را برای مسابقات کسب سهمیه ورودی بازیهای پارالمپیک توکیو در اسفند آماده می کند که با هزینه ی شخصی در مسابقات جهانی امارات شرکت کرد.
هاجر صفرزاده در گفت و گو با ایسنا، بعد از کسب مدال نقره مسابقات جهانی امارات در دوی ۴۰۰ متر، اظهار نمود: برای کسب سهمیه پارالمپیک توکیو و تایید کلاس بندی پزشکی با هزینه ی شخصی خود که چیزی حدود ۵۰ میلیون تومان بود در مسابقات جهانی امارات شرکت کردم که متاسفانه با ثبت رکورد ۶۰ ثانیه در دوی ۴۰۰ متر موفق به کسب سهمیه ورودی بازیهای پارالمپیک توکیو نشدم.
وی رکورد مدنظر کمیته ملی پارالمپیک برای کسب سهمیه ورودی بازیهای پارالمپیک توکیو را ۵۷ ثانیه عنوان نمود و اضافه کرد: برای دستیابی به این رکورد قبل از اعزام به مسابقات جهانی امارات، مدت ۱۰ روز با هزینه ی شخصی خود (که چیزی حدود ۱۵ میلیون تومان بود) در کیش اردو زدم. هر چند در امارات سهمیه کسب نکردم، اما عملکردم راضی کننده بود و امیدوار به کسب سهمیه در رکوردگیری اسفندماه هستم.
تنها بانوی دونده کم بینا پیرامون این پرسش که آیا می توانید در رکوردگیری اسفند به رکورد مدنظر کمیته ملی پارالمپیک دست پیدا کنید، تصریح کرد: طی یکسال گذشته حتی با وجود کرونا تمرینات منظم و فشرده ای داشتم تا بتوانم سهمیه پارالمپیک را کسب کنم، از نظر آمادگی بدنی در شرایطی قرار دارم که چند ماه گذشته در رقابت های لیگ باشگاهی افراد غیرمعلول در دوی ۴۰۰ متر توانستم رکورد ۵۸ ثانیه را ثبت کنم، ازاین رو یقین دارم که در رکوردگیری که در ۲۱ اسفند برگزار می شود، سهمیه دوی ۴۰۰ متر زنان را به خود اختصاص خواهم داد.
صفرزاده در انتها اظهار داشت: برای حفظ آمادگی بدنی خود برای شرکت در مسابقات رکوردگیری دوومیدانی تمرینات خویش را در اصفهان زیر نظر مربی ام شروع کردم تا بهترین عملکرد را در مرحله پایانی مسابقات کسب سهمیه داشته باشم و برای نخستین بار بعنوان تنها بانوی دونده کم بینا راهی توکیو شوم.

منبع: